Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Multi Konfor Binalar Yarışması'nın İngiliz Finalistleri Belirlendi

Yalıtım uzmanı Saint-Gobain Isover firması tarafından düzenlenen "Multi Konfor Bina Yarışması"nın, Birleşik Krallık sınırları içinde gerçekleştirilen ulusal ayağının kazananları açıklandı. Ulusal yarışmada ilk üçe giren proje sahipleri, Prag'da düzenlenecek olan uluslararası finalde projelerini sunacaklar.

yapi.com.tr
Multi Konfor Binalar Yarışması'nın İngiliz Finalistleri Belirlendi

Yalıtım uzmanı Saint-Gobain Isover firması tarafından düzenlenen "Multi Konfor Bina Yarışması"nın, Birleşik Krallık sınırları içinde gerçekleştirilen ulusal ayağının kazananları açıklandı. Ulusal yarışmada ilk üçe giren proje sahipleri, Prag'da düzenlenecek olan uluslararası finalde projelerini sunacaklar.

"Multi Konfor Bina" sürdürülebilirlik anlamında öncü olmalı

Yarışmanın teması, yüksek katlı binaların inşasında verimli eneji konseptine dayalı yaratıcı yaklaşımlar geliştirilmesi olarak özetlenirken; "Pasif Ev" (Passive House) bileşenleri ile, Isover'in "Multi Konfor Bina" (Multi-Comfort House) tanımını karşılayan karma kullanımlı bir kule tasarlanması amaçlanıyor. 

Yeni kulenin, proje alanı olarak belirlenen Aşağı Manhattan Merkezi İş Alanı'ndaki Greenwich Street için, sürdürülebilirlik anlamında daha üst seviyelere ulaşan öncü bir proje olması gerekiyor. En fazla üçlü kişilik ekipler halinde yarışmaya katılan öğrencilerden, sosyal ve ekonomik boyutun yanı sıra yapısal etmenleri de dikkate almaları isteniyor.

Yarışmanın Birleşik Krallık ayağında finale kalan projeler şöyle sıralanıyor:

Birincilik Ödülü: "The Green Canyons" (Yeşil Kanyonlar), Nottingham Üniversitesi, Ekip üyeleri: Ankur Modi, Suruchi Modi, Chuyu QuiTÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3  |   4  |   5  |   6  |   7  |   8
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/multi-konfor-binalar-yarismasinin-ingiliz-finalistleri-belirlendi_86115.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!