Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

National Geographic'ten Uluslararası Fotoğraf Yarışması

National Geographic'ten Uluslararası Fotoğraf Yarışması

yapi.com.tr
National Geographic'ten Uluslararası Fotoğraf Yarışması

b>National Geographic Society yerel edisyonların da işbirliğiyle, National Geographic Uluslararası Fotoğraf Yarışması'nı başlatıyor. National Geographic dergisinin tüm dünyaya yayılmış 40 milyonu aşan okur kitlesinin desteğiyle en yüksek katılımlı uluslararası fotoğraf yarışması olması beklenen yarışmanın birincilik ödülü National Geographic Society'nin Washington DC'de bulunan merkezine ziyaret olacak.

Uluslararası yarışmanın ilk adımı olan Türkiye ayağına, National Geographic Türkiye okurları 3 kategoride fotoğraf sunarak katılabilecekler: Doğa / Yaban Hayatı, Gezi / Kültür ve İnsan. Yarışma, National Geographic çalışanları, birinci derece yakınları ile yarışmayla herhangi bir şekilde bağlantısı olanlar hariç, 18 yaşını doldurmuş tüm National Geographic okurlarına açık. Her kategoride en çok bir fotoğraf kabul edilecek. Bir katılımcı her kategori için bir tane olmak üzere, toplamda en fazla 3 fotoğraf ile yarışmaya katılabilir. Gönderilecek fotoğrafların son 3 yıl içerisinde çekilmiş ve daha önce yayımlanmamış olması gerekiyor.

Birden fazla fotoğrafın montajlanmasıyla oluşturulan, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir öge eklenmiş ya da var olan ögelerden herhangi biri silinmiş fotoğraflar kabul edilmeyecek. Ancak, fotoğrafın orijinal niteliğini bozmayacak oranda kadrajlanmış, kontrast veya renk ayarı yapılmış fotoğraflar kabul edilecek. Fotoğraflar, renkli veya siyah beyaz kart baskı ya da 35 mm renkli diapozitif olabiliyor. Baskılar, dijital ya da analog makine ile (negatif veya pozitif) çekilmiş fotoğraflardan üretilmiş olabilecek.

Diapozitifler 5x5 cm. boyutunda camsız plastik dia çerçevesine yerleştirilmiş olacak. Yarışmaya gönderilen fotoğraflar iade edilmeyecek, bu nedenle diapozitiflerin orijinalinin değil, kopyalarının gönderilmesi öneriliyor. Kart baskıların uzun kenarı en az 20, en fazla 30 cm. olmalıdır. Çerçevelenmiş ya da paspartulu baskılar kabul edilmeyecek. Kart baskı ile yarışmaya katılacaklar, orijinal negatif, diapozitif veya dijital dosyayı istendiğinde ibraz etmekle yükümlü. Dijital fotoğraflar da, hiç müdahalede bulunulmamış, ilk çekildiği haliyle istenecek.

Her bir dia çerçevesine, kart baskılarda ise fotoğrafın arkasına silinmeyecek şekilde ad ve soyadın yazılması gerekiyor. Dergide yer alan katılım formunun doldurularak, fotoğraf ya da fotoğraflarla birlikte gönderilmesi zorunlu.

15 Haziran 2006 tarihine kadar verilen adrese ulaşan fotoğraflar değerlendirmeye alınacak.

Ödüller
Yarışmanın Türkiye finalinin birincileri Ağustos 2006 sayımızda yer alacak ve fotoğrafları büyük finalde yarışmak üzere Washington'a gönderilecek. Uluslararası finalde üç kategoride büyük ödüle layık görülecek üç finalist, National Geographic Society Merkezi tarafından tüm masraflarının karşılanacağı bir gezi kazanacaklar. Uluslararası yarışmayı kazanan yarışmacıların duyurusu Eylül 2006'da www.nationalgeographic.com.tr web sitesinde yapılacak.

Türkiye'de kategori birincileri yarışma sponsoru Yalçınlar'dan Nikon D50 D-SLR digital fotoğraf makinesi, her kategoride ilk üçe giren yarışmacılar ise fotoğraf baskısında kullanmak üzere 200 YTL'lik hediye çeki kazanacaklar. Kategori birincilerine yukarıdaki ödüllerin dışında NTV Almanak, Büyük Buluşlar Kitabı, İmparatorun Yolculuğu Kitabı ve 5 yıllık National Geographic Türkiye üyeliği hediye edilecek.

Fotoğraf Yarışması
Doğuş Grubu İletişim Yayıncılık ve Tic. A.Ş.
Eski Büyükdere Caddesi USO Center No:61 Maslak, 34398 İstanbul
www.nationalgeographic.com.tr

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/national-geographicten-uluslararasi-fotograf-yarismasi_45218.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!