Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Next-Gene20: 20 Mimardan Gelecek İçin 20 Villa

Yeni nesil konut alışkanlıklarının araştırılması, çevre odaklı tasarıma dimağ açıcı yaklaşımların üretilmesi için düzenlenen Next-Gene20'nin ürünleri, uzun ve yoğun bir çalışma programının ardından kamuoyuna sunuldular. Davetli mimarlar arasında ise MVRDV, Graft, Kengo Kuma ve Julien de Smedt gibi isimler vardı.

yapi.com.tr
3


Next-Gene20, tanınmış mimarların geleceğin villalarını tasarlamaya teşvik eden bir seçki. Yeni nesil konut alışkanlıklarının araştırılması, çevre odaklı tasarıma dimağ açıcı yaklaşımların üretilmesi için düzenlenen Next-Gene20’nin ürünleri, uzun ve yoğun bir çalışma programının ardından kamuoyuna sunuldular.

Tayvan’ın kuzey-doğu kıyısında konumlanan belirlenmiş bir araziye yönelik yapılan morfolojik çalışmalara davet edilen isimler arasında MVRDV, Graft, Kengo Kuma ve Julien de Smedt gibi ünlü isimler bulunuyordu. Aynı zamanda 10 ayrı gelecek vaadeden Tayvanlı mimarın da dahil edildiği seçki, minimalist modülerlikten ayrıntılı bio-morfolojik çizgilere kadar çok geniş tasarımsal farklılıklar ortaya koyuyor. Hemen hepsi çevreleriyle entegre olma arayışındaki bu projeler, heyecan verici bir kültürel bilgi akışına mahal vermeleri ve mimarlığın gelecekteki ‘sima’sına yönelttikleri keskin ve iddialı konseptlerle dikkat çekiyorlar.


Villa Palladio, IaN+, Italy

Tayvan meşei’li Genuine Group tarafından doğu ve batı coğrafyalarından mimarlar arasında fikir alışverişini sağlamak amacıyla düzenlenen Next-Gene20 projesinin fikri, Tai-Nien Lu (Genuine Development Asset Management Co. Ltd. Başkanı) ve Yu-Tung Liu (National Chiao Tung Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Görevlisi) tarafından ortaya atılmış. Gerçek bir kültürler arası diyalog yaratması beklenilen seçkiye sunulan projeler, geçtiğimiz haftalarda Taipei’de gerçekleştirilen bir toplantıda ele alındı. “Batılı modellerin doğulu olanı keşfi ve tam tersi” olarak nitelendirilen son ürünlerden bazıları şunlar:


bei-lin = shell under copious rain, Graft, Almanya


Observer, MVRDV


Floating Courtyard, Ray Chen, Taiwan


The Elf on the hilltop, Wen-Chieh Chiu, Taiwan


The Twirl House, Julien De Smedt, Denmark


Calligraphic House, Yu-Tung Liu, Taiwan


Aimai house, Kengo Kuma


House’,Irving Hung-Hui Huang
 

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/next-gene20-20-mimardan-gelecek-icin-20-villa_61867.html

Read Comment Section
3 Yorum Yorum Yaz
  • ben çok beğendim, en çok şunu: Calligraphic House, Yu-Tung Liu, Taiwan. YANITLA
  • Tasarımı yapanların hayal gücü çok yüksek ve de çok yetenekliler bizlere bu tarzda tasarımcılara gerek. Her yapı birbirine uyumlu fakat birbirinden yaratıcı olmalı. Olmalı ki daha da iyi tasarımlara esin kaynağı olsun. YANITLA
  • Evi ev yapan dış görünümünün sıcaklığıdır. Estetik ve sıcaklık uyumu ile şekillendirilen yaratıcı düşüncede biçimlenmiş çizim ise özel yetenek ister.BU ÇİZİMLER SOĞUK,İTİCİ,DOĞAYA TAM TEZAT,ÇOK BİLE YAZDIM. DAHA KÖTÜ OLAMAZDI. YANITLA
3 yorumdan 3 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!