Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Nuri İyem Ödülü 10 bin YTL

Nuri İyem Ödülü 10 bin YTL

Radikal Gazetesib>Evin Sanat Galerisi, geçen yıl hayatını kaybeden ressam Nuri İyem anısına bir resim yarışması düzenliyor. Türk resim sanatının önemli isimlerinden Nuri İyem'i her yıl anmayı, her yaştan resim meraklısını İyem'in adını taşıyan bir yarışma çerçevesinde buluşturmayı amaçlayan galeri, kurulması planlanan Nuri İyem Vakfı'nın da ilk adımlarını atmış oldu.

Her yıl devam etmesi, kurumsallaşması hedeflenen Nuri İyem Resim Ödülü seçici kurulu; Rahmi Sungur, Levent Çalıkoğlu, Neş'e Erdok, Mehmet Ergüven, Haşim Nur Gürel, Yavuz Hakan Gürsoytrak, Ümit İyem, Erhan Karaesmen ve İsmail Türemen'den oluşuyor.

Katılımcıların eserlerini katılım formu, fotoğraf ve özgeçmişleriyle birlikte 29 Mayıs'a kadar Evin Sanat Galerisi'ne ulaştırmaları gerekiyor. Nuri İyem Resim Ödülü alan ve Seçici kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan eserler, 13-30 Haziran tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi'nde sergilenecek.

Nuri İyem Resim Ödülü, 10 bin YTL oyarak belirlendi. Ödüle değer görülen sanatçıya, Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen bir heykel verilecek.

Daha detaylı bilgi için: www.evin-art.com
Tel: 0212 265 81 58

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/nuri-iyem-odulu-10-bin-ytl_41470.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!