Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ortakent Yahşi Belediyesi Çakmaklı Mevkii Peyzaj Tasarım Öğrenci Proje Yarışması

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası; Bodrum'un Yahşi beldesinde, 3. derece doğal sit alanı değerindeki 30 hektarlık proje alanı için; kullanıcılara, tasarımcılara ve yerel yönetimlere fikir vermesi, güzel sanatları özendirmesi ve eğitime katkı sağlamak amacıyla, ulusal ve tek dereceli "Ortakent Yahşi Belediyesi Çakmaklı Mevkii Peyzaj Tasarım Öğrenci

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Ortakent Yahşi Belediyesi Çakmaklı Mevkii Peyzaj Tasarım Öğrenci Proje Yarışması Ortakent Yahşi Belediyesi Çakmaklı Mevkii Peyzaj Tasarım Öğrenci Proje Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 8 Mart 2011
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 15 Mart 2011
ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ 27 Mart 2011
+ Ajandama Ekle

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası; Bodrum'un Yahşi beldesinde, 3. derece doğal sit alanı değerindeki 30 hektarlık proje alanı için; kullanıcılara, tasarımcılara ve yerel yönetimlere fikir vermesi, güzel sanatları özendirmesi ve eğitime katkı sağlamak amacıyla, ulusal ve tek dereceli "Ortakent Yahşi Belediyesi Çakmaklı Mevkii Peyzaj Tasarım Öğrenci Proje Yarışması"nı düzenliyor.

Katılımcılardan; bölgenin kültürünü ve tarihini özümseyen, kentsel tasarım ilkelerini gözeten, geleceğe dönük rekreasyonel alan önerileri getiren peyzaj tasarım projeleri geliştirmeleri isteniyor. 

Yarışma duyurusunda; Ortakent Yahşi bölgesinin "tarih, doğa ve denizin buluştuğu ender alanlardan biri olması sebebi ile içinde barındırdığı tüm misyonları vizyona döndürecek; arkeolojik zenginliği, taş mimari yerleşim dokusu, değirmenleri, sarnıçlar ve doğal değerlerini oluşturan 3 önemli halkanın iç içe sergilenebileceği, kültür-sanat ve doğa ile harmanlanabileceği, Ortakent ile Bodrum'un yapısal kültürünün cazibe merkezini oluşturabileceği bir kamu yararı yüksek peyzaj tasarım projesi elde edilmesi"nin amaçlandığı bildiriliyor.

Asli jürisinde; Belemir DALOKAY (Peyzaj Mimarı), Yard. Doç.Dr. Reyhan ERDOĞAN (Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü), Arzu NUHOĞLU (TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi), Prof. Dr. Bülent ÖZKAN (Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Başkanı), Yard. Doç. Dr. Berrin SİREL (Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü), Bülent BATUMAN (TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Sekreteri, Bilkent Üniversitesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü) ve Doç. Dr. Tarık ŞENGÜL'ün (TMMOB Şehir Plancıları Odası Yönetim Kurulu Üyesi, ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi) yer aldığı yarışmanın birincisi 4 bin TL, ikincisi 3 bin TL, üçüncüsü 2 bin TL ile ödüllendirilirken; Hülya Yolcubal Özel Ödülü'nün sahibine ise 1500 TL verilecek. Ayrıca 1000'er TL değerinde 5 adet eşdeğer mansiyon ile -uygun gördüğü takdirde verilmek üzere- 1000 TL'lik satın alma ödülü de dağıtılacak. Ödüllerin yanı sıra tüm yarışmacı ekiplere katılım belgesi verilecek.

Tek başına katılımlarda peyzaj mimarlığı lisans programında öğrenci olma koşulu aranırken, ekip halinde katılımlarda ise ekip başının Peyzaj Mimarlığı öğrencisi olması, ekibi oluşturan diğer lisans öğrencilerinin de planlama ve tasarım lisans programında öğrenci olmaları gerektiği ekleniyor.

Yarışma şartnamesi, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası genel merkez ve şubelerden edinilebilinir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/ortakent-yahsi-belediyesi-cakmakli-mevkii-peyzaj-tasarim-ogrenci-proje-yarismasi_84355.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!