Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

PAGEV Plastik Teknoloji Ödülleri’ne Başvuru Süresi Uzatıldı

Plastik ürünlerin araştırılmasında ve geliştirilmesinde etkin rol oynayan sanayiciler, kurumlar, profesyoneller, araştırmacılar ve öğrencilerin katılımına açık olan PAGEV Plastik Teknoloji Ödülleri yarışmasının başvuruları 25 Ekim’e kadar uzatıldı. Bu yıl altıncısı düzenlenen yarışma için gönderilen çalışmalar; ürün, plastik işleme teknolojisi,

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

PAGEV Plastik Teknoloji Ödülleri’ne Başvuru Süresi Uzatıldı PAGEV Plastik Teknoloji Ödülleri’ne Başvuru Süresi Uzatıldı
SON BAŞVURU TARİHİ 25 Ekim 2010
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 2 Aralık 2010
+ Ajandama Ekle

lastik ürünlerin araştırılmasında ve geliştirilmesinde etkin rol oynayan sanayiciler, kurumlar, profesyoneller, araştırmacılar ve öğrencilerin katılımına açık olan PAGEV Plastik Teknoloji Ödülleri yarışmasının başvuruları 25 Ekim’e kadar uzatıldı. Bu yıl altıncısı düzenlenen yarışma için gönderilen çalışmalar; ürün, plastik işleme teknolojisi, malzeme, yeniden işleme teknolojisi, araştırma, öğrenci projesi ve patent olmak üzere yedi farklı kategoride değerlendirilecek. Patent dalında birinci gelen yarışmacıya 2 bin Euro ödül verilecek.

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) tarafından hayata geçirilen, PAGEV Plastik Teknoloji Ödülleri yarışması ile Türk plastik sektörünün teknoloji konusundaki eksikliğinin giderilmesi, teknoloji yatırımlarının öneminin artması ve tüm plastik dallarında yenilik ve mükemmelliği yaymak hedefleniyor.

Yarışmaya başvuracak projelerde öğrenci ve araştırma kategorisi dışındaki diğer tüm kategorilerde ürünün ticari bir amaçla üretilmiş olması ve son üç aydır piyasada bulunması şartı aranıyor. PAGEV Plastik Teknoloji Ödülleri yarışmasına katılan projelerin; eşsizlik, yenilikçilik, tasarım, malzemelerin stratejik kullanımı, imalat ve kullanımda güvenlik, işlevsel kolaylık, geleneksel malzemelerin yerini alma, enerji tasarrufu, yeniden işlenebilirlik ve çevre dostu olma kriterlerinden en az birine sahip olması gerekiyor. 

Yarışmada dereceye girenler, ödüllerine 2 Aralık 2010 tarihinde yapılacak törenle kavuşacak. Her kategoride üç ödülün verileceği yarışmada, eserler en az yedi kişilik bir jüri tarafından değerlendirilecek. Her dalda birinci olan yarışmacılar, önümüzdeki yıl düzenlenecek Chinaplas - 2011 Fuarı’na PAGEV ile birlikte katılacaklar ve projelerini uluslararası bir ortamda anlatma şansı yakalayacaklar.

Patent dalında birinciliğe hak kazanan yarışmacıya ise TÜYAP (Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.) tarafından 2 bin Euro ödül verilecek. Ayrıca tüm kategorilerde 2 mansiyon ödülü de bulunuyor. Ödül alan tüm çalışmalar, PlastEurasia İstanbul 2010 Fuarı’nda kurulacak PAGEV standında sergilenme şansına da sahip olacak.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız. 

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/pagev-plastik-teknoloji-odullerine-basvuru-suresi-uzatildi_83142.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!