Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

PROSteel 2009 Çelik Yapı Tasarımı Yarışması

Borusan Mannesmann Boru ana sponsorluğunda düzenlenen yarışmaya katılacak ekipler, çalışmalarını "Çeliğin Kentsel Doku İçinde Kullanımı" üzerine gerçekleştirecekler. Öğrencilerden; mevcut kentsel bir doku içinde, mevcut bir problemin çeliğin kullanım olanakları ile araştırmaları bekleniyor.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

PROSteel 2009 Çelik Yapı Tasarımı Yarışması PROSteel 2009 Çelik Yapı Tasarımı Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 16 Şubat 2009
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 6 Nisan 2009
ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ 14 Mayıs 2009
+ Ajandama Ekle

Çelik malzemeyle yaratıcı çözümler geliştirmek, mimarlık ve inşaat mühendisliği bölümü öğrencilerinin birlikte çalışmalarını teşvik etmek amacıyla PROSteel 2009 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması düzenleniyor. Borusan Mannesmann Boru ana sponsorluğunda Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından organize edilen yarışmaya katılacak ekipler, çalışmalarını "Çeliğin Kentsel Doku İçinde Kullanımı" üzerine gerçekleştirecekler.

Öğrencilerden; mevcut kentsel bir doku içinde, mevcut bir problemin çeliğin kullanım olanakları ile araştırmaları bekleniyor. Yarışmaya katılacak projelerin, kent dokusu içinde olağan yapılaşmaların ve kentsel problemlerin, bulunduğu doku dinamikleri içinde, çelik malzemenin olanaklarıyla çözüme kavuşturulabileceğini göstermesi hedefleniyor.

Yarışmaya katılan ekiplerde en az bir mimarlık ve bir inşaat mühendisliği bölümü öğrencisi olması gerekiyor. Ekip üyelerinin sayısıyla ilgili bir üst sınırlama bulunmuyor. İsteyen öğrenciler, prosteel.org'da bulunan mesaj panosuna mesaj bırakarak da ekip oluşturabiliyorlar.

PROSteel’de 1. ekibe 5.500 YTL, 2. ekibe 3.500 YTL ve 3. ekibe 2.500 YTL tutarında ödül verilecek. Ayrıca bu ödüllerin yanı sıra 5.000 YTL tutarında, Borusan Mannesmann Boru özel ödülü de verilecek. Tasarımlarında en az yüzde 50 oranında Borusan Mannesmann Boru ürünü kullanan ekipler bu ödülü almaya hak kazanacak. Dereceye giren ekipler de özel ödülün sahibi olabilecek.

Yarışmanın seçici kurulunda Prof. Dr. Harun Batırbaygil (Y.Mimar, YTÜ), Durmuş Dilekçi (Y. Mimar, Uras+Dilekçi Mimarlık), Boğaçhan Dündaralp (Mimar, DDRLP), Sezai Güvensoy (Y.Müh., Seza Mühendislik), Yaşar Marulyalı (Y. Müh. Mimar, UMO Mimarlık/Jüri Başkanı), Prof. Dr. Hasan Şener (Y.Mimar, İTÜ) ve Prof. Dr. Nesrin Yardımcı (Y.Müh., Yeditepe Ü.) yer alıyor.

Tasarlanacak binayla ilgili yer ve zemin verilerine, jüri tarafından belirlenen yarışmanın detaylı bilgileri ile online başvuru formlarına www.prosteel.org adresinden ulaşılabiliyor.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/prosteel-2009-celik-yapi-tasarimi-yarismasi_64328.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!