Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Red Dot 2007 "Yılın Tasarım Ekibi" Ödülü BMW Group’a Verildi

Red Dot 2007 "Yılın Tasarım Ekibi" Ödülü BMW Group’a verildi. Essen'deki ödül galasının zirve noktası, BMW Group ve BMW Group DesignworksUSA ekiplerine verilen 8 ödül oldu.

yapi.com.trssen Opera Sarayında, Aalto Tiyatrosu binasında 25 Haziran'da gerçekleşen Red Dot Design Award galasında "Yılın Tasarım Ekibi" ödülünü BMW Group aldı.

Dünya çapında kabul gören 'Red Dot Design Award" 1955 yılından bu yana tasarımın öncü ve yenilikçi yüzünü ödüllendiriyor. Ödüller trafik, endüstri, mimari, hobi, ev cihazları, ofis, bilgisayar ve eğlence sektörü elektroniği gibi farklı alanlarda veriliyor. Değerlendirmeler sırasında yenilikçi seviye ve biçimsel kalitenin yanında, ürünlerin işlevselliği, sembolik ve duygusal içeriğiyle ekolojik uygunluğu da dikkate alınıyor. 1989 yılından bu yana uzmanlar "Yılın Tasarım Ekibi" onur ödülünü verirken, öne çıkan her bir ürünün tasarım alanındaki performansını değerlendiriyor.

Bu yıl 43 ülkeden 2.548 ürünün, ödüle aday gösterildiği Red Dot Award'ın kurucusu ve Uluslararası Tasarım Vakfı ICSD Başkanı Prof. Dr. Peter Zec katılımlarla ilgili, "Hem erişilen ürün sayısı, hem de kalite standardı bu yıl mükemmeldi" açıklamasını yaparken, BMW Group imzalı iki otomobil ve üç motosiklet ile, BMW Group DesignworksUSA tarafından tasarlanmış üç ürün Red Dot 2007 ödülüne layık görüldü.

Araç trafiği kategorisinde de beş adet ödül alan BMW Group, bu yıl en başarılı kurum oldu. Ödül alan ürünlere bakıldığında geniş bir yelpaze göze çarpıyor. Yeni BMW 3 Serisi Coupé ve yeni MINI modeliyle de BMW birer Red Dot aldı. Bunların dışında, üç BMW motosiklet modeli de ödüllendirildi: BMW F 800 S, BMW G 650 Xcountry ve BMW HP2 Megamoto.

Ayrıca çocuklar için BMW Group DesignworksUSA stüdyolarında tasarlanan BMW Cruise Bike Junior modeli de öne çıkan tasarımıyla ödül aldı. Büyük oranda serbest çalışmakta olan tasarım ofisi sadece araç, aksesuar ve BMW Group aksesuarları tasarlamakla kalmıyor aynı zamanda IT ve eğlence sektörü elektroniği, tekne yapımı ve uçak teknolojisi, ev cihazları, lifestyle ve spor başlıkları altında çok sayıda uluslararası firmayla işbirliği yapıyor.

Bu yıl BMW Group DesignworksUSA ev cihazları ve mutfak ürün grupları kategorilerinde içecek şişeleri geri kazanma istasyonu ve kafe otomatı Talea Tuoch ile Red Dot'a layık görüldü.

Tasarımlarında yaratıcı çeşitlilikten faydalanma reçetesini uygulayan BMW Group tasarım şefi Christopher E. Bang'in, yeni etkileşimlere, teşviklere ve itici güce yönelen arayışlarında ekibine tanıdığı geniş özgürlüğün de ödüllere giden yolu açtığını söylemek mümkün.


Bangle; "İnsanları bir araya getiriyoruz, çeşitli tasarım bölümlerinde dönüşümlü olarak çalışmalarını sağlıyoruz. O anda bir BMW modelinde çalışmakta olan kişi, bir MINI'den ne kadar çok anlar ise, araçların hangi özellikte farklı olmaları gerektiğini de daha çabuk görecektir. Markaları çok mükemmel şekilde birbirinden ayırt edebildiğimiz için ve aynı zamanda açık, iletişimli ve tasarımcılar arasında güvene dayalı bir kültür oluşturduğumuz için kıvançlıyım."

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/red-dot-2007-yilin-tasarim-ekibi-odulu-bmw-groupa-verildi_54971.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!