Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

'Red Dot Design Award 2007', 'U TOO' ile Nurus'a

Nurus, bugüne kadar LG Electronics, Adidas, Apple, Mercedes-Benz, Nokia, Philips, Siemens, Sony gibi dünyaca ünlü markaların sahip olduğu ödül için, 43 ülkeden farklı kategorilerde 2548 tasarımla yarıştı.

yapi.com.tr
'Red Dot Design Award 2007', 'U TOO' ile Nurus'a

urus, 'U Too' ile dünyanın önde gelen tasarım yarışmalarından 'Red Dot Design Award 2007'i aldı. Red Dot Design Award, Avrupa' nın en köklü tasarım enstitülerinden 'Design Zentrum Nordrhein Westfalen' tarafından 1955 yılından beri düzenleniyor.

Nurus, bugüne kadar LG Electronics, Adidas, Apple, Mercedes-Benz, Nokia, Philips, Siemens, Sony gibi dünyaca ünlü markaların sahip olduğu ödül için, 43 ülkeden farklı kategorilerde 2548 tasarımla yarıştı.

Hayattan keyif almak için 'U Too'
U too, gün içinde ortaya çıkan farklı gereksinimlere kolaylıkla uyarlanabilen esnek ve fonksiyonel bir sistem. Bu çok yönlü sistem, evde ya da ofiste tüm yaşam alanlarında kullanılabiliyor.

U too, masa, sehpa, depolama üniteleri, kanape, koltuk ve puf gibi birbirinden farklı ama biribirini tamamlayan birçok parçadan oluşuyor. U too'nun özel aluminyum döküm ayak yapısı, onu farklılaştıran en önemli özelliklerden birisi. Bu sayede, masadan kanapeye kadar genişleyen bir ürün çeşitliliği yaratılıyor.

U too çalışma sisteminde kablo donanımı, lineer bir hat üzerinden tüm çalışma birimlerine ulaşma prensibine göre tasarlandı. Bu hat üzerinden kullanıcıya, aydınlatma, elektrik, telefon ve internet bağlantısı ulaştırılırken, aynı zamanda kişiye özel depolama üniteleri oluşturuluyor.

U too, ahşap kaplama, laminat, cam, kumaş, deri, aluminyum gibi farklı malzeme seçenekleri ve bunların kombinasyonları ile sunuluyor.Nurus'un aldığı ödüller


Nurus, 2001 yılında I/X yönetici grubu ve 2004 yılında KISS İş İstasyonu grubu için olmak üzere iki kez Endüstriyel Forum Tasarım ödülünü kazandı. 1999 yılında Japonya'nın Endüstriyel Forum Tasarım Ödülü'nü (IFDA) kazanan Taklamakan oturma ünitesi, 2006 yılında Martha Herford Müzesi'nin daimi koleksiyonuna seçildi.


Nurus hakkında bilgi almak için tıklayınızhttp://www.yapi.com.tr/yarismalar/red-dot-design-award-2007-u-too-ile-nurusa_52904.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!