Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sabancı Üniversitesi'nin Fotoğraf Dalında Uluslararası Başarısı

Sabancı Üniversitesi öğretim üyeleri Murat Germen ve Ekmel Ertan, ABD'de düzenlenen ve bi

yapitr/Deniz TÜRKERİ
Sabancı Üniversitesi'nin Fotoğraf Dalında Uluslararası Başarısı

br/>Sabancı Üniversitesi öğretim üyeleri Murat Germen ve Ekmel Ertan, ABD'de düzenlenen ve binlerce fotoğrafçının katıldığı International Photography Awards (IPA)'da iki adet mansiyon kazandılar.

Sabancı Üniversitesi öğretim üyeleri Murat Germen ve Ekmel Ertan'ın birlikte oluşturdukları "İstanbul Sema-ı: 360 derece İstanbul panoramaları" konulu sergi, ABD'de düzenlenen International Photography Awards (IPA) yarışmasında, Professional / Architecture / Cityscapes kategorisinde yarışmaya katılarak mansiyon ödülü aldı. Germen ve Ertan'ın fotoğrafları, aynı zamanda New York'taki The Marmara Manhattan Gallery'de sanatseverlerle buluştu.

İkinci mansiyon ödülü ise, Professional / Architecture / Building kategorisinde yarışan Murat Germen'in endüstri yapılarını içeren fotoğraf serisine verildi.Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi tam zamanlı öğretim üyesi olan Murat Germen, geçmiş yıllarda; mobilya tasarımı, sayısal tasarım, mimarlık, fotograf gibi çeşitli konularda ulusal/uluslararası ödüller kazandı. Fotograf, görsel iletişim tasarımı, mimarlık, kent planlaması, bilgisayar destekli tasarım konularında çok sayıda basılı / online yayın sahibi ve çeşitli üniversite / sempozyumlarda çalışmalarını sunmuş olan Germen, çalışmalarına Sabancı Üniversitesi'nde devam ediyor.

Sabancı Üniversitesi'nde Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi'nde yarı zamanlı öğretim üyeliği yapan Ekmel Ertan'ın uzmanlık alanı ise, multimedia ve görsel iletişim tasarımı. Bu alanlarda kendine özgü çalışmaları olan Ekmel Ertan, halen interaktif sahne çalışmalarına devam ediyor. Ekmel Ertan, Techne Dijital Performans Platformu'nun da kurucuları arasında yer alıyor.
Murat Germen'in "Endüstri Yapıları ve Estetiği" konulu ödüllü sergisi, Garanti Galeri'de 2005 yılı Ocak ayından itibaren fotoğrafseverlerle buluşacak.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/sabanci-universitesinin-fotograf-dalinda-uluslararasi-basarisi_20444.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!