Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sabiha Gökçen'e 'Avrupa Çelik Tasarım Ödülü'

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (ISG), Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS) tarafından verilen 'Avrupa Çelik Tasarım Ödülü'ne değer bulundu. ISG'den yapılan açıklamada, “Avrupa Çelik Tasarım Ödülleri-European Steel Design Awards 2011”e, Türkiye'de yapılan yarışmada birinci olduğu için katılmaya hak kazanan Sabiha Gökçen

radikal.com.tr
Sabiha Gökçen'e 'Avrupa Çelik Tasarım Ödülü'

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (ISG), Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS) tarafından verilen 'Avrupa Çelik Tasarım Ödülü'ne değer bulundu.

ISG'den yapılan açıklamada, Avrupa Yapısal Çelik Birliği (European Convention for Constructional Steelwork-ECCS) tarafından 2 yılda bir verilen “Avrupa Çelik Tasarım Ödülleri-European Steel Design Awards 2011”e, Türkiye'de yapılan yarışmada birinci olduğu için katılmaya hak kazanan Sabiha Gökçen Havalimanı'nın, geçen ay Düsseldorf'ta yapılan jüri değerlendirmesinde “Avrupa Çelik Tasarım Ödülü”ne layık görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, mimaride ve inşaatta çeliğin yaratıcı ve seçkin kullanımının cesaretlendirilmesi için gerçekleştirilen yarışmada, değerlendirmenin, çelik malzeme ve teknolojisinin özellikleri ile mimari tasarımın genel amaçları açısından uyumluluğu, özgünlük düzeyi, mimari çözümlerde yenilikçilik özelliği, yapının algılanmasında çelik konstrüksiyon özellikleri, taşıyıcı sistem tasarımında rasyonel çözümler, kuvvet ve dayanıklılık kriterleri ele alınarak yapıldığı kaydedildi.

Ödül, 22 Eylül'de Almanya'nın Potsdam kentinde yapılacak törenle verilecek.


DÜNYANIN EN BÜYÜK SİSMİK YALITILMIŞ YAPISI
Terminal, geçtiğimiz yıl da ABD'nin iş ve risk yönetimi analiz dergisi “Risk Management” tarafından “dünyanın en büyük sismik yalıtılmış yapısı” olarak gösterilmişti.


AVRUPA’DA TRAFİĞİ EN FAZLA ARTAN HAVALİMANI
2009 yılında anna.aero tarafından yapılan değerlendirmede, kapasitesi 5-10 milyon arasında değişen havalimanları arasında, "Avrupa’da yolcu trafiğini en fazla artıran havalimanı" seçilen Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, 2010 yılını yüzde 75’lik artış oranıyla kapatarak, 10 milyon ve üzerinde yolcu kapasiteli havalimanları arasında birinci olmuştu. (aa)

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/sabiha-gokcene-avrupa-celik-tasarim-odulu-_87738.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!