Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Şehir Ödülleri Türkiye 2018

Yaşayan Şehirler Platformu ve Dokuz Eylül Üniversitesi Akademik işbirliğinde düzenlenen Şehir Ödülleri Türkiye'nin son başvuru tarihi 11 Mayıs 2018.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Şehir Ödülleri Türkiye 2018 Şehir Ödülleri Türkiye 2018
SON BAŞVURU TARİHİ 11 Mayıs 2018
DÜZENLEYEN

Yaşayan Şehirler Platformu

WEB ADRESİ

www.sehirodulleri.com

E-POSTA

info@yasayansehirler.org

 

İLETİŞİM: A: 859. Sokak No:4/404 Söğütlü İşhanı Konak İzmir // T: (232) 433 35 35
+ Ajandama Ekle

Şehir Ödülleri Türkiye ile; yaşamımızın temelini oluşturan, geleceğimizi tasarlayıp inşa eden şehir ve yaşayanlarıyla ilintili başarılı çalışmalara imza atmış bireyler, kurumlar, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri, akademisyenler ve araştırmacılar onurlandırılacak.

Şehir Ödülleri'nin Teması
Yurdumuz tarih boyu binlerce medeniyete ev sahipliği yapmış zengin kültür ve medeniyet izlerinin barındığı bir coğrafyadır. Bu coğrafyada antik çağlardan beri önemli bilim insanları, düşünürler, sanatçılar yetişmiş ve dünyanın en önemli ticaret yolları var olmuştur.

Bu değerlerin odak noktasındaki ödül töreninin de yapılacağı İzmir şehri, asırlardır özel bir yere sahiptir. İzmir, tüm bu süreçte bilimin ve ekonomik değerlerin bir ışık gibi dağıldığı çok önemli bir merkez olmuştur. Bu nedenle, yapılacak olan ödül töreninin ana temasını “Şehirler İçin Bilim ve Umut Işığı” oluşturmaktadır.

Şehir Ödülleri Türkiye; Özel Ödüller, Umut Işığı Temalı Paydaş Ödülleri ve Bilim Işığı Temalı Akademik Ödüller olmak üzere üç ana tema üzerinden hak edenlere sunulacaktır. 

Jüri üyelerinin değerlendirmesine sunulacak adaylık için son başvuru tarihi 11 Mayıs 2018'dir.

Yaşayan Şehirler Projesi nedir?

Yaşayan Şehirler Projesi; kentsel kalkınma hedefli, şehirlerimizin ve değerlerinin etkili pazarlanması ve markalanması, yöre kaynaklarının korunup doğru değerlendirilmesi, sürecin hedef odaklı, kesintisiz yönetilmesi ve kentler için katma değer yaratılması amacıyla oluşturulan sosyal bir projedir.

Eğitim, geliştirme, buluşturma, destekleme ve sürdürülebilirlik hedefleri bulunan projenin yegâne amacı; sistemli, güçlü, değerlerini ve ürünlerini koruyup katma değere dönüştürebilen, yerelden kalkınma hamleleri geliştirip uygulayabilen, kendini iyi tanıyıp farkındalık yaratan "yaşayan şehirler" yaratmaktır.

 

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/sehir-odulleri-turkiye-2018_164708.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!