Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğrencileri Bitirme Projesi Yarışması

Türkiye Planlama Okulları Birliği tarafından düzenlenen ve sekretaryası TMMOB Şehir Plancıları Odası adına İstanbul Şubesi tarafından yürütülecek olan Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğrencileri Bitirme Projesi Yarışması, Türkiye‘de yer alan ‘Şehir ve Bölge Planlama Bölümleri’nde diploma projesi, bitirme projesi, bitirme tezi veya bitirmeye esas

yapi.com.tr
1

Yarışma Duyuruları

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğrencileri Bitirme Projesi Yarışması Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğrencileri Bitirme Projesi Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 27 Haziran 2008
TESLİM TARİHİ 27 Haziran 2008
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 6 Temmuz 2008
+ Ajandama Ekle

Türkiye Planlama Okulları Birliği tarafından düzenlenen ve sekretaryası TMMOB Şehir Plancıları Odası adına İstanbul Şubesi tarafından yürütülecek olan Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğrencileri Bitirme Projesi Yarışması, Türkiye‘de yer alan ‘Şehir ve Bölge Planlama Bölümleri’nde diploma projesi, bitirme projesi, bitirme tezi veya bitirmeye esas proje, rapor çalışmaları hazırlayan tüm Şehir ve Bölge Planlama Bölümleri lisans öğrencileri arasında yapılacak.

Serbest, ulusal ve tek kademeli bu fikir yarışmasının amacı, mesleğe adım atma aşamasında olan Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencilerinin, meslek odası çatısı altında yarışma tecrübesini yaşama fırsatı yakalamalarını sağlamak, meslek odası ile şehir ve bölge plancısı adaylar arasındaki bağı daha da güçlendirmek ve planlama disiplini ile ilgili birimlerin dinamik, girişimci, çözüm üretme konusunda yaratıcı olan Şehir ve Bölge Plancısı adaylarını keşfetmesine olanak sağlamak.

Yarışmanın bir diğer amacı ise, ülkemizde yer alan üniversitelerin Şehir ve Bölge Planlama Bölümleri’nde uygulanmakta olan eğitim sistematiğinin karşılaştırılmasına, çıkarımlar yapılmasına, olanak sağlamak, yarışmaya geleneksel bir kimlik kazandırmak ve planlama mesleğinin topluma anlatılması olarak açıklanıyor.
Yarışmanın konusu, yarışmanın yapıldığı yıl Şehir ve Bölge Planlama Bölümleri’nin diploma projesi, bitirme projesi, bitirme tezi veya bitirmeye esas proje, rapor çalışmalarının konu ve ölçeklerini kapsayacak olan tüm çalışmalar. Yarışma konuları ise, her yıl Şehir ve Bölge Planlama Bölümleri’nin diploma konusu paralelinde değişecek.

Katılımcıların okudukları şehir ve bölge planlama bölümünün bulunduğu yerin, bağlı olduğu odanın şubesi veya il temsilciliğine yapmaları gereken başvuruların son tarihi ise 27 Haziran.

Asli Jüri Üyeleri:
Prof. Dr. , Güzin KONUK (Jüri Başkanı)
Özcan BİÇER
M. Murat ÇALIK   
İsmail ÇİÇİN
Yrd. Doç. Dr. Berna DİKÇINAR
Yrd. Doç. Dr. Engin. E. EYÜBOĞLU       
Derya KESİK  
Ali Rıza NURHAN    
Ertan ŞİMŞEK

Yedek Jüri Üyeleri:
Duygu AĞAR  
Doç. Dr. H. Tarık ŞENGÜL
Raportörler
Zeynep ARMAN
Gökçen TAŞKIN 
                  
Sekretarya:
Zeynep ARMAN  

Ödüller:

Birincilik Ödülü: Dizüstü Bilgisayarve 10 kitaptan oluşan mesleki kitap seti,
İkincilik Ödülü: Video Kamera ve 10 kitaptan oluşan mesleki kitap seti,  
Üçüncülük Ödülü: Dijital Fotoğraf makinesi ve 10 kitaptan oluşan mesleki kitap seti verilecektir.

Jürinin gerekli görmesi halinde 3 projeye kadar mansiyonun da verilebileceği yarışmanın ödüllü ilk üç (3) projesinin sahipleri, aynı zamandaTMMOB Şehir Plancıları Odası Sürekli Eğitim Merkezi tarafından verilmekte olan eğitimlerden seçtikleri birine ücretsiz olarak katılmaya hak kazanacaklar.
            
Yarışma Takvimi:
Yarışma ilanı: 14.05.2008
Son soru sorma tarihi: 29.05.2008
Soruların yanıtlanması: 02.06.2008
Projelerin son teslim tarihi ve saati: 27.06.2008, saat: 18.00
Jürinin değerlendirme için toplanacağı tarih: 03.07.2008, saat: 10.00
Yarışma sonucu ilan tarihi: 06.07.2008

2008 - 2009 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın başlaması ile projeler 20 gün süreyle ve belirli bir sıra ile Şehir ve Bölge Planlama Bölümleri’nde sergilenecekler. Yarışmanın sergi ve Kolokyum yeri/tarihi ise yarışmacılara daha sonra bildirilecek.

Yarışma şartnamesine ulaşmak ve hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/sehir-ve-bolge-planlama-bolumu-ogrencileri-bitirme-projesi-yarismasi-_61566.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • merhaba ben gazi üniversitesi şehir ve bölge planlama 1. sınıf öğrencisiyim. planlar çok güzel yarışmadaki, ben 1. ve 3. olan planların eskizlerini almak veya öğrenmek istiyorum tşk. cambazcem@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!