Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2011

Londra'nın ev sahipliği yaptığı Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2011 (SWPA-Sony World Photography Awards 2011) için kayıtlar başladı. Profesyonel ve Açık kategorilerinin kazananları, ödüllerine, 27 Nisan 2011’de Londra’daki Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri töreninde kavuşacak. Törende ayrıca büyük ödül olan l’Iris d’Or’u (Altın İris) kazanan 'Yılın Sony

yapi.com.tr
2

Ödüller

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2011 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2011

STRONG>Londra'nın ev sahipliği yaptığı Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2011 (SWPA-Sony World Photography Awards 2011) için kayıtlar başladı.

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri kayıtlarının başladığı gün, Dünya Fotoğraf Organizasyonu da 2011'de gerçekleşecek değişiklikleri duyurdu. Cannes’daki yıllık Dünya Fotoğraf Festivali’nin başarısı üzerine hayata geçirilen festival, 2010 ve 2011’de dünyanın çeşitli yerlerindeki dört önemli şehre açılacak.

Dünya Fotoğraf Organizasyonu, fotoğraf tutkusunu her yıl daha fazla insana taşıyarak, San Francisco, Meksika, Şanghay ve Londra’yı ziyaret edecek. Tur, Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri törenine ilk kez ev sahipliği yapacak olan Londra’da son bulacak. 

Dünya Fotoğraf Festivali, fotoğrafın son trendleri, zorlukları ve yenilikleri ile karşılaşmak ve onlar üzerine tartışmak açısından, dünyanın çeşitli yerlerinden gelecek fotoğrafçılara önemli bir fırsat sunuyor. Her bir festivalde Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’ni kazananlar açıklanacak ve uygulamalı atölyeler, sergiler, konuşmalar, portföy incelemeleri ve uluslararası camianın önde gelenlerinin katılacağı bir fotoğraf sempozyumu gerçekleştirilecek. 

Profesyonellere ve amatörlere özel yeni kategoriler

Dünya Fotoğraf Organizasyonu, 2011 senesi itibariyle Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’ne yeni kategoriler ekledi. Amatör yarışmanın yerini alan 'Açık Yarışma', her geçen gün artmakta olan amatör fotoğrafseverlere yönelik olarak düzenleniyor. Amatör dalda; 'Doğa & Vahşi Yaşam',  'Seyahat ve Hava Karardıktan Sonra’yı da içeren 11 kategori bulunuyor ve her birinde tek bir fotoğraf ödüllendiriliyor.

Profesyoneller ve ‘ciddi olarak fotoğrafa meraklı’ katılımcılar ise, 'Profesyonel yarışma'da rekabet edecek. 14 profesyonel kategori üç tema altında toplanıyor. 'Ticari', 'Güzel Sanatlar' ve 'Foto Muhabirliği & Belgesel’e eklenen yeni kategoriler arasında 'Yaşam Tarzı', 'Cansız Doğa' (Natürmort) ve 'İnsanlar' yer alıyor. Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2011'in kayıtları 5 Ocak 2011’de son bulacak. Profesyonel ve Açık kategorilerinin kazananları, ödüllerine, 27 Nisan 2011’de Londra’daki Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri töreninde kavuşacak. Törende ayrıca büyük ödül olan l’Iris d’Or’u (Altın İris) kazanan 'Yılın Sony Dünya Fotoğrafçısı' da açıklanacak. L'Iris d'Or 2011 galibi, 25 bin dolarlık ödülün yanı sıra Sony’nin Alpha dijital SLR kamera ekipmanına da sahip olacak. Açık Yarışma'nın birincisi ise 5 bin dolar para ödülü ile birlikte Sony’nin Alpha dijital SLR kamera ekipmanını alacak. 
 
'Öğrenci Odağı' Genç Fotoğrafçıları Çağırıyor

Dünya Fotoğraf Organizasyonu, global eğitim programı ve yarışması 'Öğrenci Odağı' yoluyla yeni neslin fotoğrafçılarını desteklemeye ve aralarındaki iletişimi güçlendirmeye çalışıyor. 'Young Tate Online' ile işbirliğinde gerçekleştirilen '2011 Öğrenci Odağı' yarışma programı, aynı zamanda Londra'daki Tate Modern müzesinde açılacak olan ‘Pozlar: Röntgencilik, Gözetim ve Kamera’ adlı fotoğraf sergisinin de içeriğini oluşturacak.

'Öğrenci Odağı' ilk kez, fotoğraf bölümü bulunan dünyadaki tüm üniversitelere açık olacak. Finalistler listesinde yer alan 11 öğrenci ve öğretmenleri, Dünya Fotoğraf Festivali’nin parçası olarak 2011 Nisanı’nda Londra’ya uçacak. Sony tarafından hediye edilen 45 bin Euro değerindeki Alpha dijital SLR kamera ekipmanını alacak 'Öğrenci Odağı' kategorisi birincisi, Profesyonel ve Açık Yarışma kategori kazananları ile birlikte 27 Nisan’daki Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri Töreni’nde duyurulacak. 

Dünya Fotoğraf Organizasyonu ve Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2011 hakkında daha detaylı bilgi edinmek için lütfen tıklayınız.

 

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/sony-dunya-fotograf-odulleri-2011_82192.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Sayfayı Google Chrome ile görüntülemeyi deneyin. Sayfaya çeviri yapma seçeneğini sunacaktır. Tıklarsanız mükemmel olmasa da anlaşılır bir Türkçe'yle sayfayı okuyabilirsiniz. YANITLA
  • Merhaba. Çok güzel bir organizasyon. Ben de öğrenciyim ve bu yarışmaya katılmak istiyorum. Ama ingilizcem çok zayıf. Ne yapmam gerek bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? :( YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!