Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Stoneline Fuar Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması 2020

Mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı öğrencilerini ortak bir platformda doğal taş ve mermer üzerine düşünmeye sevk eden Stoneline’ın düzenlediği Fuar Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması’na başvurular alınmaya başlandı.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Stoneline Fuar Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması 2020 Stoneline Fuar Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması 2020
SON BAŞVURU TARİHİ 2 Şubat 2020
DÜZENLEYEN

Stoneline

OKUL-ÖĞRENCİ / PROFESYONEL Okul-Öğrenci
WEB ADRESİ

http://www.stoneline.com.tr

E-POSTA

ogrenciyarismasi@stoneline.com.tr

+ Ajandama Ekle

Stoneline farklı disiplinlerden öğrencileri doğal taş ve mermer konusunda yeni ve yenilikçi fikirler üretmeye çağırıyor. Düzenlenen Fuar Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması’nın konusu; doğal taş ve mermer alanında dünyada ve Türkiye’de önemli bir konuma sahip olan “Stoneline”nın ürünlerinin sergileneceği fuar standının tasarlanması. Birincilik ödülüne değer bulunan tasarımın 01 – 04 Nisan 2020 tarihlerinde düzenlenecek olan MARBLE İZMİR Fuar’ında yer alacak Stoneline fuar standı için uygulanması planlanıyor. 

Yarışma kapsamında, mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı öğrencilerinin doğal taş ve mermer alanında yaratıcı, yeni ve yenilikçi fikirler üretmelerini, tasarımlarında kullanacakları malzemelerden biri olan doğal taşı tanımalarını sağlamak, doğal taşa bakış açılarını geliştirerek başarılı, yaratıcı genç tasarımcıları teşvik etmek, yarışma kültürü ile özgün ve çağdaş tasarımların yaratılması için platform oluşturulması amaçlanıyor. Yarışma serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak düzenlenmektedir. Kayıt ve katılım ücretsizdir. Yarışmaya 2 Şubat 2020 Pazar günü saat 23.59’a dek başvuru yapılabilir.   

Yarışma Takvimi

Yarışmaya İlişkin Soruların Sorulması İçin Son Tarih: 1 Kasım 2019
Soruların Cevaplanması:
4 Kasım 2019
Proje Son Teslim Tarihi:
2 Şubat 2020
Sonuçların Açıklanması:
12 Şubat 2020
Kolokyum ve Ödül Töreni:
15 Şubat 2020

Katılım Koşulları: Yarışma, Yükseköğretim Kurulu’na bağlı (TC ve KKTC’de yer alan) üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı ve endüstri ürünleri tasarımı lisans programlarında öğrenim gören öğrencilere açıktır. Diğer tasarım ve sanat disiplinlerinden öğrenciler, yukarıda belirtilen disiplinlerden oluşan ekiplerde yer alabilirler.

Yarışma sürecinde, birlikte çalışmanın önemli olduğu, disiplinler arası ilişkiyi güçlendirecek bir deneyim yaratacağı öngörüsüyle, yarışmaya ekip olarak girilmesi önerilmektedir.

Katılımcıların okullarından alacakları onaylı öğrenci belgesi ile yarışmaya başvuruda bulunmaları beklenmektedir. Katılımcıların ogrenciyarismasi@stoneline.com.tr adresine e-posta adresi aracılığı ile öğrenci üye sicil no.su, isim, adres ve okulunu bildirerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir. (Ekip olarak katılanlardan bir kişinin bu şartı yerine getirmesi yeterlidir.)

Seçici Kurul Üyeleri ve Raportörler

Danışman Seçici Kurul Üyeleri: Mehmet Bayrak – Genel Müdür / Stoneline, Levent Özen – Satış ve Pazarlama Koordinatörü / Stoneline, Alper Ozuloğul – İhracat Müdürü / Stoneline, Cem Günübek – Grafik Tasarımcı - Kreatif Danışman / Stoneline, Feride Önal – Prof. Dr. (İstanbul Gedik Üniversitesi)

Asil Seçici Kurul Üyeler: Burçin Cem Arabacıoğlu – Prof. Dr. (MSGSÜ), Şen Yüksel – Doç. Dr. (Beykent Üniversitesi), Deniz Dokgöz - Doç. Dr. (Dokuz Eylül Üniversitesi), Sinan İzgi – Y. Mimar (MSGSÜ) / AURA İstanbul, Yıldırım Gigi – Y. Mimar, Jale Kulin – İç Mimar / AURA İstanbul, Mehmet İstemi – Endüstri Ürünleri Tasarımcısı

Yedek Seçici Kurul Üyeler: Evin Eriş – Dr. Öğretim Üyesi (Fenerbahçe Üniversitesi), Arsal Arısal-Dr. Öğretim Üyesi (İstanbul Gedik Üniversitesi), Berke Yarıkkaş – İç Mimar

Raportörler: Duygu Çıbuk – Öğr.Gör. (İstanbul Gedik Üniversitesi), Anday Türkmen - Öğr. Gör. (İstanbul Gedik Üniversitesi), Özgün Özbudak - Öğr.Gör. (İstanbul Gedik Üniversitesi)

Ödüller

Birinci Ödül: 10.000 TL
İkinci Ödül: 6.000 TL
Üçüncü Ödül: 4.000 TL
Beş Adet Mansiyon:2.000  TL x 5 Adet

Ayrıca uygun görülen sayıda Teşvik Ödülü verilecektir.

Yarışmaya katılan tüm projeler, 15 Şubat tarihinden itibaren 15 gün süre ile sergilenecektir. Sergi yeri daha sonra duyurulacaktır. Katılan tüm projeler yarışma kitabında yer alacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve şartname için tıklayın

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/stoneline-fuar-stand-tasarimi-ogrenci-yarismasi-2020_175575.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!