Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

"Şehirlerimizin Su Sorunu"

SU-PRO 2009 Öğrenci Proje Yarışması

Ana sponsorluğunu Piomak'ın üstlendiği, Mimar ve Mühendisler Grubu tarafından düzenlenen Öğrenci Proje Yarışması SU-PRO 2009 başvuruları devam ediyor. Yarışmanın amacı ise, su ile ilgili teknik kararların mühendislik alanına girmesi nedeniyle, mühendislik öğrencilerinin ve yeni mezunların dikkatini bu konuya çekip özgün çalışmaları ödüllendirmek.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

SU-PRO 2009 Öğrenci Proje Yarışması SU-PRO 2009 Öğrenci Proje Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 30 Haziran 2009
TESLİM TARİHİ 30 Haziran 2009
+ Ajandama Ekle

na sponsorluğunu Piomak’ın üstlendiği, Mimar ve Mühendisler Grubu tarafından düzenlenen Öğrenci Proje Yarışması SU-PRO 2009 başvuruları devam ediyor. Dünyada aşırı şehirleşme ve küresel ısınmanın etkisi ile yeterli sağlıklı su bulabilmenin ve bunun sürdürülebilirliğini sağlamanın zorlukları, her gün etkisini daha çok hissettiriyor. Su, artık giderek stratejik ve ticari bir meta haline geliyor. Bununla birlikte su, insanın en doğal yaşam hakkı. Dolayısıyla su ile ilgili alınacak her karar ve yapılacak her işlem dikkatle ele alınmalı.

SU-PRO 2009 Öğrenci Proje Yarışması’nın amacı, su ile ilgili teknik kararların mühendislik   alanına girmesi nedeniyle, öğrencilerin dikkatini bu konuya çekip özgün çalışmaları ödüllendirmek. Ayrıca yarışmaya sponsor olan gerçek kuruluşlardan gelen araştırma konuları etrafında araştırmalar yapılmasını sağlayarak üniversite–sanayi işbirliğini sağlamak da hedefler arasında.

Sponsorluk

Su ile iştigal eden gerçek kuruluşlar bu projeye destek vererek öğrencilerin iyi yetişmesine katkıda bulunabilecekler. Kuruluşlar teknik (laboratuarlarını kullandırma, malzeme temini vb.) ile destek olabildikleri gibi, mali destekle de sponsor olabiliyorlar. Sponsorlar Mimar ve Mühendisler Grubu resmi web-sitesinden hangi tür destek vereceklerini açıklayarak ve araştırılmasını istedikleri konuları belirterek yer alabilecekler.1000 YTL’den düşük sponsorluklar ise kabul edilmeyecek.

Kimler Katılabilir?

Yarışmaya Türkiye’den tüm mühendislik fakülteleri öğrencileri ve mezuniyetinin üzerinden en fazla bir yıl geçmiş mühendisler katılabiliyor. Bireysel veya ekip olarak katılım gösterilebilecek yarışmaya, yarışma sponsorlarından gelen araştırma konuları ile başvurulabilecek; özgün proje de üretebilecek. Proje teması olarak seçilebilecek başlıklar ise şöyle sıralanıyor:

- Su Temini ve Çevre Sağlığı
- Su Yönetimi
- Su Yapıları
- Suların Arıtılması
- Suyun Tasarrufu
- Tarihi Su Yapıları

Ödüller

Birincilik Ödülü: 3000 TL
İkincilik Ödülü: 2000 TL
Üçüncülük Ödülü: 1000 TL

SU-PRO 2009 Öğrenci Proje Yarışması’na, proje özeti ile birlikte öğrenci belgesi veya bir yıllık mezuniyet belgesi ile başvuruluyor. Yarışma katılımcıları, başvurularını bu belgelerle birlikte Mimar ve Mühendisler Grubu Genel Merkezi’ne ulaştıracaklar. Son başvuru / teslim tarihi ise 30 Haziran 2009.

Yarışma hakkında daha detaylı bilgiye veya başvuru formuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/su-pro-2009-ogrenci-proje-yarismasi_69030.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!