Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla 2015

Rönesans Holding tarafından bu yıl ikincphasellus ullamcorper aenean eget feugiatisi düzenlenen “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışmasının son proje teslim tarihi 19 Şubat.

yapı.com.tr

Yarışma Duyuruları

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla 2015 Sürdürülebilir Geleceği Tasarla 2015
SON BAŞVURU TARİHİ 19 Şubat 2016
+ Ajandama Ekle

Avrupa’nın en büyük 10’uncu inşaat şirketi olan ve dünyanın en büyük 250 uluslararası müteahhidi listesinde 37’inci sıraya yükselen Rönesans Holding, Türkiye’nin geleceğini tasarlayan gençleri desteklemeye devam ediyor. Holding tarafından bu amaçla ikincisi düzenlenen “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” projesi kapsamında bu yıl,  mimarlık ve mühendislik öğrencilerinin katılacağı iki ayrı yarışma düzenlenecek.  

“Yeşil Bina ve Çevre Dostu Sistemler” temalı yarışmada amaç, sürdürebilirlik kriterlerine uygun çevre dostu sistemlerinin kullanıldığı konsept tasarım ve projelerin oluşturulması... Gençlere yaratıcılık ve kendi geleceklerini tasarlama fırsatı sunan yarışmada aynı zamanda, yeşil ve çevre dostu malzeme kullanımıyla yapım teknikleri konusunda yeni yaklaşım sunan alternatif fikirlerin de üretilmesi hedefleniyor.
Hedef 5 Yıl İçinde, 10 Bin Gence Ulaşmak

Bu önemli projeyle ilgili açıklama yapan Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, Türkiye’de sürdürülebilir ve çevreci tasarımı desteklemekten duydukları mutluluğu paylaşıyor.

"Eğitim alanında çocuklarımıza ve gençlerimize yaptığımız yatırımlar bizi çok heyecanlandırıyor. Çünkü her zaman altını çizdiğimiz gibi, bu alanda yaptığımız her yatırım, attığımız her adımın ülkemizin geleceğine yapılmış bir yatırım olduğuna inanıyoruz” diyen Ilıcak, bu yarışmada da Rönesans olarak önceliklerini “Geleceği tasarlayan gençlerimize sürdürülebilirlik kavramının önemini hissettirmek” olarak özetliyor. Ilıcak, Rönesans Holding’in bu konuda hedefinin, 5 yıl içinde en az 10 bin gence ulaşmak ve sürdürülebilirlik kavramıyla yalın mimari hakkında farkındalığı artırmak olduğunu da ekliyor.

En Yenilikçi Projeler Ödüllendirilecek

12 Ekim’den bu yana başvuruların devam ettiği yarışmada proje teslim için son tarih 19 Şubat. Yarışmaya Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üniversitelerinde, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Çevre Mühendisliği ve Şehir Bölge Planlama bölümlerinde öğrenim gören tüm lisans öğrencileri katılabilecek. Yarışmaya öğrencilerin en fazla 5 kişiden oluşan takımlar halinde katılabileceğini ekleyelim.

Türkiye’nin saygın üniversitelerinden konusunda uzman öğretim üyelerinden oluşan bir jüri, projeleri sürdürülebilirlik kriterlerine uygunluğunu; yollar, yaya yolları, toplu taşıma bağlantıları ve rekreasyon alanları ilişkileri açısından değerlendirecek. Bu kriterler çerçevesinde birinci seçilecek projeye 20.000 TL, ikinciye 16.000 TL, üçüncüye 14.000 TL ve mansiyon olarak 10.000 TL ödül, her iki yarışma için ayrı ayrı olacak şekilde aynı miktarlarda verilecek.

Proje kapsamında Ekim, Kasım ve Aralık ayları içinde Türkiye’nin farklı illerinde üniversite öğrencilerine “Mavide Yeşil Fikir” seminerleri düzenlenecek. Yarışmaya katılan en başarılı ekiplere ayrıca, Rönesans Holding bünyesinde staj yapma imkanı sağlanacak.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/surdurulebilir-gelecegi-tasarla-2015_137916.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!