Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Mimari Fikir Yarışması 2018

Rönesans Holding tarafından "Yeşil Bina ve Sürdürülebilirlik" teması ile düzenlenen yarışmanın son başvuru tarihi 11 Mayıs 2018. Yarışmada, özel kategori ödülleriyle birlikte toplam 120 bin TL para ödülü verilecek.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Mimari Fikir Yarışması 2018 Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Mimari Fikir Yarışması 2018
SON BAŞVURU TARİHİ 11 Mayıs 2018
DÜZENLEYEN

Rönesans Holding

OKUL-ÖĞRENCİ / PROFESYONEL Okul-Öğrenci
WEB ADRESİ

surdurulebilirlik.ronesans.com

+ Ajandama Ekle

Avrupa’nın en büyük 10’uncu inşaat şirketi olan ve dünyanın en büyük 250 uluslararası müteahhidi listesinde 38’inci sıraya yükselen Rönesans Holding, bu yıl dördüncüsünü düzenlediği “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışmasını, 25. yılında, sektöre ve gençlere armağan ediyor. 2015'ten bu yana gerçekleştirilen proje kapsamında geleceğin mimar ve mühendis adayı 20 bin gence dokunmayı başaran Rönesans’ta hedef, 5 yıl içinde 100 bin gence ulaşmak.

Bu yıl sosyal sürdürülebilirlik de ön planda

Geleceğin mimar ve mühendislerini ‘sürdürülebilirlik’ kavramı üzerine düşünmeye ve projeler geliştirmeye yönlendiren Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması’nda, gençlerden kentsel alanda arazinin, doğal kaynakların en uygun şekilde kullanıldığı, sosyal yaşamın temel alındığı, karma kullanımlı kent yapıları projelendirmeleri bekleniyor. Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması bu yıl özel kategorileriyle de dikkat çekiyor. Buna göre, gençler, “kentsel gelişim ve değerlendirme”, “yenilikçi fikir ve detay çözümü”, “ileri üretim ve atık yönetimi” ile “görsel tasarım” ve “sosyal sürdürülebilirlik” kategorilerindeki projeleriyle de değerlendirilecek ve ödüllendirilecek.

Başvuru için son tarih 11 Mayıs

“Gelecek Burada Başlıyor” mottosuyla yola çıkılan ve 11 Mayıs 2018 tarihine kadar başvuruların kabul edileceği yarışmada, gençler, doğal kaynakların verimli kullanıldığı, çevreye saygılı, her aşamada sürdürülebilir yaşam döngüsünü önceliğine alan projelerle yarışacak. Dereceye giren gençler, çeşitli para ödüllerinin yanı sıra, Rönesans Holding’de staj ve çeşitli eğitim programlarına katılma şansına sahip olacak.

Yarışmaya, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üniversitelerinde, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Çevre Mühendisliği ve Şehir Bölge Planlama eğitimi alan öğrenciler katılabilecek.

Yarışmacıların bireysel veya en fazla 5 kişiden oluşan ekiplerle katılabileceği yarışmaya surdurulebilirlik.ronesans.com web sitesinden online olarak başvurmak mümkün.

Ödül töreni ünlü mimarları ağırlıyor

Yarışma kapsamında düzenlenen ödül töreninde, dünyaca ünlü mimar ve tasarımcılarla bir araya gelme şansı elde eden gençler, dereceye giren projelerini duayen mimarların gözünden bir kez daha inceleme şansı elde ediyor. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması, Chistopher Pillet, Micheal Pawlyn gibi dünyaca ünlü isimlerin yanı sıra ülkemizin önde gelen mimarlarından Emre Arolat, Murat Tabanlıoğlu, Nevzat Sayın, Murat Kader ve Han Tümertekin’i konuk etti.

Yarışma Takvimi
Başvuru Başlangıç Tarihi: 9 Kasım 2017
Proje Son Yükleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, saat 18.00
Seçici Kurul Değerlendirme Toplantısı: 11 Mayıs - 22 Haziran 2018
Sonuçların Duyurulması: 22 Haziran 2018

Ödüller
Birincilik Ödülü: 20.000 TL
İkincilik Ödülü: 16.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 14.000 TL
Mansiyon Ödülü: 10.000 TL
RGY Özel: 10.000 TL

Özel Ödüller:
Kentsel gelişim ve değerlendirme: 10.000 TL
Yenilikçi fikir ve detay çözüm: 10.000 TL
İleri üretim ve atık yönetimi: 10.000 TL
Görsel tasarım: 10.000 TL
Sosyal sürdürülebilirlik: 10.000 TL

Ödül almaya değer görülen proje ekiplerindeki birer kişiye Rönesans tarafından iki günlük Geleceğin Genç Profesyonelleri Eğitimi verilecek.

Dereceye girenlerin kendi tercihleri doğrultusunda yapacakları staj ve Pusula başvuruları, Rönesans tarafından öncelikli olarak değerlendirmeye alınacak.

ETİKETLER: Rönesans Holding
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/surdurulebilir-gelecegi-tasarla-mimari-fikir-yarismasi-2018_163962.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!