Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bilgi Mimarlık Fakültesi Kazan Daireleri Binası’na Ödül

Dönüşümün en iyi örnekleri arasında gösterilen İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin başarılı çalışmalarını sürdürdüğü Kazan Daireleri Binası, The Chicago Athenaeum Mimari ve Tasarım Müzesi Uluslararası Mimarlık Ödülleri 2018'de Restorasyon/Renovasyon kategorisinde ödüle değer görüldü.

yapi.com.tr
Bilgi Mimarlık Fakültesi Kazan Daireleri Binası’na Ödül

İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde yer alan ve restorasyonu Mimar Nevzat Sayın tarafından gerçekleştirilen Kazan Dairesi Binası, The Chicago Athenaeum Mimari ve Tasarım Müzesi Uluslararası Mimarlık Ödülleri 2018'de ödüle değer görüldü. ABD merkezli The Chicago Athenaeum Mimari ve Tasarım Müzesi tarafından, 2005 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası Mimarlık Ödülleri, ulusal ve uluslararası faaliyet gösteren mimarlar, şehir plancıları ve peyzaj mimarları tarafından tasarlanmış veya inşa edilmiş projelere veriliyor. 31 ülkeden farklı projelerin yer aldığı ödül programında Restorasyon/Renovasyon kategorisinin bu yılki kazananı BİLGİ oldu. Yarışmada jüri köprülerden ticari yapılara, müzelerden otellere, üniversite yapıları ve restorasyon çalışmalarından özel konutlara kadar 24 kategoride yüzlerce projeyi değerlendirdi.

Dünya çapında alınan 3’üncü büyük ödül
Silahtarağa Elektrik Santrali Kazan Dairesi Binası’nın restorasyonu, Mimar Nevzat Sayın tarafından gerçekleştirildi. 2004 ve 2007 yılları arasında yoğun renovasyon çalışmalarının yürütüldüğü santralistanbul Kampüsü bünyesinde bulunan ve Türkiye’nin ilk endüstriyel arkeoloji müzesi olan Enerji Müzesi, 2012’de Avrupa Müze Akademisi tarafından “DASA Ödülü”ne değer görüldü; ana galeri binası ise “International Architecture Awards 2010” ödülünü aldı. Bu yıl kazanılan “Uluslararası Mimarlık Ödülü” ile birlikte santralistanbul, mimarlık alanında verilen dünya çapındaki ödüllerden 3’ünü alarak Türkiye’de bir ilke imza attı.Aldıkları ödülün büyük gurur kaynağı olduğunu belirten Nevzat Sayın, “İşvereninden, mühendislerine ve yapımcılarına kadar çok katılımlı ve titiz bir çalışmanın sonucu olan bu yapının kendi türünün çok iyi bir örneği olduğunun fark edilip, ödüllendirilmesinden memnunum” açıklamasında bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bilgi-mimarlik-fakultesi-kazan-daireleri-binasina-odul_168209.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!