Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tanıdık mı Geldi?

İETT, kurulduğu 1871 yılından itibaren İstanbul'un simgelerinden biri olan nostaljik tramvayın geçirdiği değişimleri anlatmak amacıyla fotoğraf yarışması düzenliyor.

yapi.com.tr / AA

Yarışma Duyuruları

Tanıdık mı Geldi? Tanıdık mı Geldi?
SON BAŞVURU TARİHİ 12 Eylül 2014
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 15 Eylül 2014
DÜZENLEYEN

İETT

WEB ADRESİ

tanidikmigeldi.com

+ Ajandama Ekle

Foto: Yadigar Yelken

Fotoğrafçılardan, www.tanidikmigeldi.com internet sitesinde ve afişlerinde yer alan ya da kendi arşivlerinde olan fotoğraflardaki yerlerin şimdiki durumlarını çekmeleri veya fotoğrafta yer alan kişilerle aynı pozu vererek, nostaljik fotoğrafları yeniden canlandırmaları isteniyor. Yarışma, amatör ve profesyonel fotoğrafçıların katılımına açık.

Her hafta söz konusu site üzerinden yapılacak oylamada en yüksek oyu alan çalışma, kuruma ait toplu ulaşım araçlarındaki ve istasyonlarındaki LCD ekranlarda ve resmi sitede yayınlanacak. Haftanın kazananına özel yaptırılan nostaljik tramvay rölyefi hediye edilecek.

Yarışma, 12 Eylül'de sona erecek. Sonuçlar, 15 Eylül'de açıklanacak.

Yarışma sonunda en çok beğeni alan çalışmanın sahibine, Ipad hediye edilecek. Projede yer alan eserler, Cer Atölyesi'nde düzenlenecek sergide ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.


Katılım şartları

* Yarışmaya baskılı fotoğraf kabul edilmeyecektir.
* Fotoğraflar, yarışmanın sitesinden bize ulaştırılabilir. Ayrıca, CD, DVD veya flash bellek içerisine kaydedilerek de gönderilebilir.
* Fotoğraflar renkli veya siyah/beyaz olarak sunulabilecektir.
* Fotoğrafların kenarlarında boşluk veya paspartu kullanılmamalıdır.
* Teslim edilen fotoğrafların çekim tarihi, 15.07.2014 tarihinden eski olmayacaktır.
* Daha önce başka yarışmalarda derece almış (birinci, ikinci, üçüncü, mansiyon, özel ödül) fotoğrafların katılımı kesinlikle kural ihlali olarak sayılacaktır ve katılımcı, yarış maya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu, gerekli izinlerin alındığını diğer hususlarla birlikte kabul, beyan ve taahhüt eder.
* Ödül kazanan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanların elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.
* Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisinin miş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan, ödül almış fotoğrafların katılımının kısıtlandığı bu yarışmada böyle bir fotoğraf ile ya da bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan kişiler yarışma dışı bırakılır.
* Fotoğrafların üzerinde “katılımcı rumuzu” ve “katılımcı ismi” yer almalıdır.
* CD,DVD veya flash bellek ve katılım formunun içinde bulunduğu zarf, postada hasar görmeyecek şekilde paketlenip aşağıdaki adrese posta/kargo ile gönderilecek veya elden teslim edilecektir: Teğmen Hüseyin Sofu Sok. Gar Binası Kat: 2 Karaköy-Beyoğlu/İSTANBUL

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/tanidik-mi-geldi_123365.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!