Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

'Tasarımcının Çalışma Alanı' Yarışması

Designer Workstation Yarışması, yeni yüzyılın tasarımcıları için ideal çalışma mekanının tasarlanmasına odaklanıyor. Uluslararası katılıma açık olan yarışma, öğrenciler ve profesyoneller olmak üzere iki ana kategoride gerçekleştirilecek.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

'Tasarımcının Çalışma Alanı' Yarışması 'Tasarımcının Çalışma Alanı' Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 22 Nisan 2008
TESLİM TARİHİ 22 Nisan 2008
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 12 Mayıs 2008
+ Ajandama Ekle

b>İç mimarlık, grafik, tekstil, mimarlık ve endüstriyel tasarım gibi meslek alanlarının doğuşundan beri projeler, masa, çizim masası veya sıra gibi elemanlar kullanılarak yapıldı. Fakat 21.yy’da artık tasarımın ana gereci bilgisayar haline geldi. Bugünün tasarımcılarının acilen, küresel, kültürel ve teknolojik değişimlerle taptaze bir çalışma ortamı ihtiyacı duymaktalar. İşte bu ihtiyacı dikkatini veren Designer Workstation Yarışması, yeni yüzyılın tasarımcıları için ideal çalışma mekanının tasarlanmasına odaklanıyor.

Uluslararası katılıma açık olan yarışma, iki ana kategoride gerçekleştirilecek. Profesyoneller ve öğrenciler şeklindeki kategorilere tekil veya takım olarak katılınabiliyor. Tasarımların değerlendirilmesinde gözetilecek yarışma kriterleri ise şu şekilde sıralanıyor.

- Yarışmacılar projelerinin boyutlarını kendileri belirleyecek.
- Materyallerin seçimi de yarışmacıya ait ve serbest olacak.
- Çoğunlukla jenerik de olsa, tasarımcılar çalışma alanını şekillendirirken belli bir konsept veya mekansal bağlam üzerinden gitmeliler: sınıf, ofis, evdeki bir oda vb. Bu bağlam gerçek veya görselleştirilmiş olabilir. Fakat tasarımın nasıl bir mekanda ihtiyaca karşılık verdiği belirtilmeli.
- Yarışmacılar, tasarımlarına da intikal eden grafik tasarım, endüstriyel tasarım, mimarlık gibi uzamanlıklarını belirtmeli ve ortaya çıkarmalılar.

Değerlendirme kriterleri olan yenilikçi oluş, işlerlik, materyal seçinimi, kullanışlılık ve bağlamsallık, projelerin değerlendirilmesinde omurgayı oluşturacak. Öğrenci kategorisinde 1’incinin 2 bin, 2’ncinin bin ve 3’üncünn 500 dolar kazanacağı yarışmada, aynı zamanda mansiyonlar da dağıtılacak. Profesyoneller kategorisinde ise ödüller çok da farklı değil. Yalnızca bu kategorinin birincisi 4 bin dolarlık bir ödülün sahibi olacak.

Erken ve geç olmak üzere iki başvuru tarihi olan yarışmaya katılmak için, profesyonellerin 60-80 dolar, öğrencilerin ise 30-50 dolar ödemesi gerekiyor.

Yarışmaya ilişkin her türlü detaylı bilgi veya kayıt olmak için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/tasarimcinin-calisma-alani-yarismasi_59968.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!