Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tekel' den Cumhuriyet Konulu Fotoğraf Yarışması

Tekel’den ‘Cumhuriyet’e Katkı... Tarih: 20.08.2003-20.10.2003 Tekel’in, “Cumhuriyet” konulu resim yarışmasında birincilik ödülü 15 milyar l

Tekel
Tekel' den Cumhuriyet Konulu Fotoğraf Yarışması

b>Tekel’den ‘Cumhuriyet’e Katkı...
Tarih: 20.08.2003-20.10.2003

Tekel’in, “Cumhuriyet” konulu resim yarışmasında birincilik ödülü 15 milyar lira. Yurt çapında amatör ve profesyonel tüm sanatçılara açık olan yarışmaya başvurular başladı.

Tekel A.Ş.’nin genç yeteneklere fırsat tanımak amacıyla bu yıl 15’incisini düzenlediği resim yarışmasına başvurular başladı. Tekel’den yapılan yazılı açıklamaya göre, yarışmanın bu yılki konusu, “Cumhuriyetimizin 80. Yılı” olarak belirlendi. Tekel mensupları ve seçici kurul üyeleri dışında, yurt çapında amatör ve profesyonel tüm sanatçılara açık olan yarışmada, birincilik ödülü 15 milyar lira olarak tespit edildi.

İkinciliğe hak kazanan eserin 7, üçüncülüğe değer bulunan eserin de 3 milyar lirayla ödüllendirileceği yarışmada, mansiyona layık görülen 4 esere de 1’er milyar lira ödül verilecek.

Yarışmada; eserlerin kısa kenarının 100 santimetreden küçük, uzun kenarının 120 santimetreden büyük olmaması, resimlerin tuval üzeri yağlıboya, akrilik veya benzeri teknikle yapılmış olması, her sanatçının en fazla 2 eserle ve daha önce sergilenmemiş yapıtlarla katılması şartları aranıyor.

Yarışmanın seçici kurulunda; Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rahmi Aksungur, Fikri Haklar Meslek Birliği Başkanı Prof. Dr. Dinçer Erimez, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü öğretim üyesi Erhan Ersöz, Tekel Genel Müdür Yardımcısı Tekin Kaymakoğlu, Sanat Galericileri Derneği Başkanı Doğan Paksoy, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Pilevneli ile Tekel Basın Müşaviri ve Sanat Yönetmeni Ekber Yeşilyurt yer alıyor.

Yarışmaya katılmak isteyenler, yapıtlarını 20 Kasım 2003’e kadar “Tekel Genel Müdürlüğü-Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Unkapanı-İstanbul” adresine teslim edebilecekler.

Yarışmada ödüle değer görülen eser sahiplerine ödülleri, İstanbul’da açılacak olan sergide dağıtılacak.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/tekel-den-cumhuriyet-konulu-fotograf-yarismasi_5539.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!