Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tekel Resim Yarışması Sonuçlandı

Tekel’in kültür ve sanat hizmetleri kapsamında yeralan ve geleneksel yapıya kavuşan 14. Tekel Resim Yarışması sonuçlandı. Prof. Dr. Aydın Ayan

NTV-MSNBC
Tekel Resim Yarışması Sonuçlandı

b>Tekel’in kültür ve sanat hizmetleri kapsamında yeralan ve geleneksel yapıya kavuşan 14. Tekel Resim Yarışması sonuçlandı.
Prof. Dr. Aydın Ayan, Doç. Dr. Kıymet Giray, Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, Doğan Paksoy, Tekin Kaymakoğlu ile Ekber Yeşilyurt’tan oluşan seçici kurul, ‘Serbest’ konulu yarışmaya katılan 40 eserden 35’ini sergilenmeye, 3 eseri ödüle, 2 eseri de mansiyona layık gördü. Ödüller, 19 Mart’ta İstanbul Taksim Sanat Galerisi’nde düzenlenen törenle verilecek.
‘Serbest’ konulu yarışmada Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Aydın Ayan, Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Sanat Tarihi Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Kıymet Giray, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, Sanat Galerileri Derneği Başkanı Doğan Paksoy, Tekel Genel Müdür Yardımcısı Tekin Kaymakoğlu ile Tekel Basın Müşaviri ve Sanat Yönetmeni Ekber Yeşilyurt’tan oluşan seçici kurul, yarışmaya katılan 40 eserden 35’ini sergilenmeye, 3 eseri ödüle, 2 eseri de mansiyona layık gördü.

‘İSİMSİZ’ BİRİNCİ
Yarışmada ‘İsimsiz’ adlı eseriyle Neşe Yardımcı birinci, ‘Kaftan Yarası’ adlı eseriyle Nurhan Özbarutçu ikinci, ‘Saksofon’ adlı eseriyle Erdal Kuruzu üçüncülüğü kazandı. Yarışmanın birincisi 5, ikincisi 3, üçüncüsü ise 2 milyar lira tutarında para ile ödüllendirilecek. Murat Ilgın’ın ‘Hurdalıkta Sonbahar’ ve Ferhan Atalay’ın ‘Düşler’ adlı eserleri de mansiyona değer görüldü. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri, 19 Mart’ta İstanbul Taksim Sanat Galerisi’nde düzenlenen törenle verilecek.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/tekel-resim-yarismasi-sonuclandi_3484.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!