Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tevfik Sırrı Gür Stadyumu ile Çamlıbel Limanı Arası Kıyı ve Rekreasyon Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak düzenlenen Tevfik Sırrı Gür Stadyumu ile Çamlıbel Limanı Arası Kıyı ve Rekreasyon Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması'nın son teslim tarihi, 8 Haziran 2018.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Tevfik Sırrı Gür Stadyumu ile Çamlıbel Limanı Arası Kıyı ve Rekreasyon Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması Tevfik Sırrı Gür Stadyumu ile Çamlıbel Limanı Arası Kıyı ve Rekreasyon Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 8 Haziran 2018
DÜZENLEYEN

Mersin Büyükşehir Belediyesi

WEB ADRESİ

www.mersinkiyiyarismasi.com

E-POSTA

yarisma@mersin.bel.tr

İLETİŞİM: A: Çankaya Mah. İstiklal Cad., Mersin Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası B Blok Kat: 7 Akdeniz - MERSİN / T: 0324 533 16 01
+ Ajandama Ekle

Yarışmanın Amacı
Günümüzde farklı işlevlere sahip olan yarışma alanının bütünsel bir yaklaşımla ele alınarak kente katılması ve kent kimliğinin zenginleşmesine katkıda bulunması, niteliği arttırılmış kıyı ve diğer alt alanların kentlinin kullanımına sunulması, bunun yanı sıra özgün tasarımlara dayalı mekânların elde edilmesi ile güzel sanatların desteklenmesi.

Yarışmanın Konusu ve Yeri
77.7 hektar büyüklüğe sahip yarışma alanı farklı işlevlere konu olan alt alanları içermektedir. Kentin ana ulaşım omurgalarından biri olan İsmet İnönü Bulvarı yarışma alanını ikiye bölmekte olup, kuzeyinde; yeni stadyumun açılmış olması nedeni ile günümüzde kullanılmayan Tevfik Sırrı Gür Stadyumu, Müftü (Efrenk) Deresi’nin sonlanmaya başladığı bölümü, askeri alanlar (askerlik şubesi ve lojmanları), doğal ve tarihi sit alanı, Çamlıbel semtinin Atatürk Caddesi güneyinde kalan parçası ile Cumhuriyet Meydanı bulunmaktadır. Yarışma alanının güneyinde ya da kıyı bandında ise; yine askeri alanlar, deniz feneri, Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) arıtma tesisi, balıkçı barınağı, başka bir yerde hizmet vermesi düşünülen lunapark, lunapark alanı ile bütünleşmesi öngörülen Rekreasyon Alanı, Kruvaziyer Liman Bölgesi ve kentin hemen hemen tüm kıyısı boyunca uzanan Sahil Parkı’nın bir bölümü ile Müftü Deresi’nin denizle buluştuğu alan yer almaktadır.

Katılım Koşulları
- Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinin, yarışmanın türüyle ilgili odası üyesi olmak ve meslekten men cezalısı durumunda olmamak.
- Jüri üyelerini ve raportörleri belirleyen ve atayanlar arasında olmamak,
- Jüri üyeleri (danışman, asli, yedek) ve raportörlerle bunların 1. dereceden akrabaları, ortakları, yardımcıları ve çalışanları arasında olmamak,
- Jüri çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamak,
- Şartname alıp isim ve adreslerini yarışma raportörlüğüne kaydettirmek (Ekip olarak katılanlardan bir kişinin bu şartı yerine getirmesi yeterlidir),
- Yarışmayı açan idarede, yarışma ile ilgili her türlü işlemleri hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla görevli olmamak,
- Yarışmayı açan idare adına hareket eden danışmanlar ile bunların çalışanları arasında olmamak.
- Yarışmaya içinde en az bir şehir plancısı, bir mimar ve bir peyzaj mimarı olması koşuluyla ekipler katılabilir. Gereksinim duyulması halinde diğer meslek alanlarından kişiler, ekipte danışman veya yarışmacı olarak da yer alabilir.
- Ekipte, yarışmacı olmak koşulu ile Mimar, Şehir Plancısı, Peyzaj Mimarı Ekip Temsilcisi olabilir.

Başvuruya İlişkin Esaslar
Yarışmaya katılmak isteyenlerin 50 TL şartname bedelini “Mersin Büyükşehir Belediyesi Fikir Projesi Yarışması” açıklaması ile Mersin Büyükşehir Belediyesi veznesine veya Mersin Büyükşehir Belediyesinin Ziraat Bankası Girişimci Şube hesabına “IBAN: “TR 6200 0100 2180 3511 3730 5106” yatırması; alınacak dekontu yarışma raportörlüğüne elden veya e-posta ortamında teslim etmesi gerekmektedir. Yarışmacıların isim ve adreslerini yarışma web adresinde yer alan yarışma katılım belgesini doldurarak dekont ile birlikte raportörlüğe elden veya e-posta yolu ile iletmesi gerekmektedir. Ekip Temsilcisinin bu şartı yerine getirmesi yeterlidir. Yarışmaya kayıt için son tarih projelerin son teslim tarihidir.

Jüri Danışman Üyeleri
Burhanettin Kocamaz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı
İbrahim Genç, Yenişehir Belediye Başkanı
Neşet Tarhan, Mezitli Belediye Başkanı
Prof. Dr. Yalçın Yüksel, İnşaat Mühendisi / Yıldız Teknik Üniversitesi
Ahmet Turgut, Yüksek Şehir Plancısı

Asıl Jüri Üyeleri
Prof. Dr. Zekai Görgülü, Mimar-Şehir Plancısı / Yıldız Teknik Üniversitesi (Jüri Başkanı)
Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, Mimar / Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Hakan Demirel, Yüksek Mimar
Dr. Levent Ünverdi, Şehir Plancısı / Dokuz Eylül Üniversitesi
Yrd. Doç. Dr. Yasemin Sarıkaya Levent, Şehir Plancısı / Mersin Üniversitesi
Ömer Sakar, Mimarlar Odası Mersin Şubesi Başkanı
Şeniz Ateş, Peyzaj Mimarları Odası Mersin İl Temsilcisi

Yedek Jüri Üyeleri
Doç. Dr. Esra Şahin Burat, Mimar / Mersin Üniversitesi
Yrd. Doç. Elif Örnek Özden, Şehir Plancısı / Yıldız Teknik Üniversitesi
Yrd. Doç. Dr. İpek Durukan, Mimar / Mersin Üniversitesi
Yrd. Doç. Dr. Onur Güngör, Peyzaj Mimarı / Toros Üniversitesi

Raportörler
Aras Özlem Doğan Topaloğlu, Mimar / Tarihi Çevre Koruma Şube Müdürü
Havva Çakmak, Mimar / Kentsel Tasarım Şube Müdürü

Raportör Yardımcıları
Mevlüt Eker, Şehir Plancısı / Tarihi Çevre Koruma Şube Müdürlüğü
İbrahim Can Ata, Şehir Plancısı / Planlama Şube Müdürlüğü

Yarışma Takvimi
Yarışmanın İlanı: 26 Mart 2018
Son Soru Sorma Tarihi: 16 Nisan 2018
Yanıtların Yayınlanması: 19 Nisan 2018
Son Yer Görme Tarihi: 21 Mayıs 2018
Projelerin Son Teslim Tarihi: 8 Haziran 2018
Kargo İle Teslim Alım İçin Son Gün: 12 Haziran 2018
Jüri Değerlendirme Başlangıç Tarihi: 26 Haziran 2018

Yer Görme
Yer görme zorunludur. Yarışmacıların 21 Mayıs 2018 saat 17.00’a kadar yarışma raportörlüğünden yer görme belgesi alarak yarışma alanını gördüklerini belgelemeleri gerekmektedir. Yarışmaya katılanlar bu zorunluluğu yerine getirdiklerine dair belgeyi üzerine rumuzu ve “Tevfik Sırrı Gür Stadyumu ile Çamlıbel Limanı Arası Kıyı ve Rekreasyon Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması, Yer Görme Belgesi Zarfı’’ ibaresi yazılı bir zarfın içerisine koyarak proje ve kimlik zarfı ile birlikte yarışma raportörlüğüne teslim etmek zorundadırlar.

Yer görme belgesini alan ve şartnameye uygun proje teslim eden (yarışma dışı bırakılmayan ve yer görme zarfında sorun olmayan) yarışmacılara yer görme ödemesi yapılacaktır. En yüksek devlet memurunun gündeliği ve ek olarak 350 TL’yi aşmamak üzere ulaşımla ilgili biletin ibraz edilmesi koşuluyla yol ödemesi tutarı her bir ekibe bir adet ödenecektir.

Ödüller
Jüri, yarışmaya katılan projelerin değerlendirilmesi sonucunda 5 eşdeğer ödül belirleyecek olup, her bir ödül için 50.000 TL ödenecektir. Ayrıca satın alma amaçlı olarak jürinin kullanımına 20.000 TL ayrılmıştır.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/tevfik-sirri-gur-stadyumu-ile-camlibel-limani-arasi-kiyi-ve-rekreasyon-duzenlemesi-fikir-projesi-yarismasi_164512.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!