Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Türkiye'den Yirmi Proje The...

The Plan Award 2015'te Kazananlar Açıklandı

İtalyan mimarlık dergisi The Plan tarafından düzenlenen The Plan Awards'un 2015 sonuçları açıklandı. Tabanlıoğlu Mimarlık İtalya'dan üç ödülle dönerken, Salon Architects ve Nef de birer ödüle değer görüldü.

yapi.com.tr

Yarışma Sonuçları

The Plan Award 2015'te Kazananlar Açıklandı The Plan Award 2015'te Kazananlar Açıklandı

Mimarlık, iç mimarlık ve masterplan ölçeklerindeki projelerin değerlendirildiği uluslararası ödül programı; "The Plan Award", "The Plan Award Future Projects" ve "Thecityplan Award" olmak üzere üç ana kategoriden oluşuyor.

Bu yıl ilk kez uluslararası kapsamda gerçekleştirilen ödül programına, dünyanın farklı ülkelerinden 500’ün üzerinde proje başvurdu. Yarışmanın finalistleri, aralarında Aldo Cibic, Christian de Portzamparc, Matteo Thun, Odile Decq, Xiang Ning Li ve Sanjay Puri gibi isimlerin de yer aldığı, deneyimli mimar ve tasarımcılardan oluşan 81 kişilik uluslararası jüri tarafından belirlendi.

Türkiye'den 20 projenin finale kaldığı The Plan Award 2015'in son aşamasında yarışmacılar, MiCo Milan Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 2015 International Architecture Forum Perspective kapsamında jüri ve izleyici karşısına çıktılar. Murat Tabanlıoğlu’nun ayrıca bir konferans da verdiği program, dünyanın etkin mimarlarını bir araya getirdi.


Tabanlıoğlu Mimarlık'a üç ödül

The Plan Award 2015 uluslararası jürisinin yaptığı değerlendirme sonunda Tabanlıoğlu Mimarlık, üç ayrı kategoride toplam üç ödüle layık görüldü. "The Plan Award" ana kategorisinde Dakar Kongre Merkezi “İş”, Bodrum Uluslararası Havalimanı "Ulaştırma" kategorilerinde ödül alırken; "The Plan Award Future Projects" ana kategorisinde yarışan Astana Tren İstasyonu ise "Ulaştırma" kategorisinin kazanan projesi oldu.


Dakar Kongre Merkezi


Bodrum Uluslararası HavalimanıAstana Tren İstasyonu


İnovatif mimarlık ve geleceğin projesi ödüllendirildi

Salon Architects'in Augmented Structures projesi ise, "The Plan Award" ana kategorisinin "İnovatif Mimarlık" kategorisinde birinci seçildi. Proje, geçtiğimiz aylarda Architizer A+ Awards’da mansiyona değer görülmüştü.

 
Augmented Structures (Aktif Strüktürler)


Türkiye'ye ödül getiren projelerden biri de Nef / Perkins + Will NY ortak projesi Nef New York oldu. Proje, "The Plan Award Future Projects" ana kategorisinin "Toplu Konut" kategorisinden ödülle döndü.


Nef New York


The Plan Award 2015 sonuçları için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/the-plan-award-2015te-kazananlar-aciklandi_131319.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!