Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Toros Tarım’ın İstanbul Teknik Üniversitesi İşbirliğiyle Gerçekleştirdiği “Stand Tasarım Yarışması” Sonuçlandı

Türk tarım sektörünün gelişiminde önemli rol üstlenen Toros Tarım, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü işbirliğiyle düzenlediği “ Stand Tasarım Yarışması” sonuçlandı.

yapi.com.tr
Toros Tarım’ın İstanbul Teknik Üniversitesi İşbirliğiyle Gerçekleştirdiği “Stand Tasarım Yarışması” Sonuçlandı

ürk tarım sektörünün gelişiminde önemli rol üstlenen Toros Tarım, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü işbirliğiyle düzenlediği “ Stand Tasarım Yarışması”yla sektöre yeni bir soluk getirdi. 7 Şubat 2008’de düzenlenen ödül töreniyle ilk üçe giren tasarımların açıklandığı yarışmada dereceye giren tasarımlardan biri 2008 yılında yapılacak Growtech Eurasia Fuarı’nda Toros Tarım’ın standı olarak yer alacak.

Toros Tarım, Ar-Ge alanında yaptığı yatırımlarla tarımda verimi ve kaliteyi artırırken sahip olduğu yenilikçi bakış açısıyla da sektöre farklı soluklar getirecek uygulamalara imzaya atıyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğiyle düzenlediği stand tasarım yarışmasıyla da sektöründe bir ilki gerçekleştirdi.

İTÜ Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleşen yarışmaya 39 öğrenci yaratıcı tasarımlarıyla katıldı. Öğrencilerin proje ödevi olarak kurgulanan yarışmada öğretim üyelerinin yanı sıra sergileme tasarımı konusundaki danışman firma Demirden Tasarım’ın yönlendirmeleriyle öğrenciler, kendilerini geliştirme şansını da yakaladılar.

7 Şubat 2008 tarihinde İTÜ Taşkışla Kampüsü’nde yapılan ödül törenine jüri üyeleri, öğrenciler ve akademisyenler katıldı. Yarışmada Nehir Vapur “Yaprak” kopseptli projesiyle birinciliğe layık görülürken, ikinciliği Mustafa Özkeçeci, üçüncülüğü ise Deniz Uyanıker’in projeleri aldı. Mansiyon almaya hak kazananlar ise Gürkan Gülturan, Kerem Erdem Göç, Melis Ay, Merve Çakır, Renoud Valks ‘un çalışmaları oldu. Törende konuşma yapan Prof. Dr. Alpay Er, projenin öğrencilere özellikle iş hayatı için önemli bir deneyim kazandırdığını belirtti. Çalışmalarıyla sektöre farklılıklar getirmeyi hedeflediklerini söyleyen Toros Tarım Genel Müdür Yardımcısı Hakan Orkut ise “Başından beri başarısına çok inandığımız “Stand Tasarım Yarışması”nda öğrencilerin gösterdiği performans bu inancımızı haklı çıkarttı. Değerli öğrencilerimiz tarafından tasarlanan standın Growtech Eurasia 2008’de bizi en iyi şekilde temsil edeceğini düşünüyorum.” dedi.

Sektörün önemli fuarlarından biri olan Growtech Eurasia Fuarı’nda yer alacak olan Toros Tarım standının farklılaştırılması amacıyla düzenlenen yarışma, sektöre bu anlamda yeni bir soluk getirirken, üniversite öğrencilerinin bu konudaki yeteneklerini göstermesine de fırsat tanımış olacak. Genç tasarımcılar oldukça önemli bir deneyim oluşturan bu yarışmayla profesyonel iş hayatına da ilk adımlarını attılar.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/toros-tarimin-istanbul-teknik-universitesi-isbirligiyle-gerceklestirdigi-stand-tasarim-yarismasi-sonuclandi_59476.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!