Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türkiye, Compasso Volante'den İki Ödülle Döndü

Bu yıl Ettore Zambelli'ye adanan ve 12'ncisi düzenlenen "Compasso Volante" (Uçan Pusula) Ödülleri, 2 Ekim Cumartesi günü İtalya'nın Lecco şehrinde, Milano Politeknik Üniversitesi davetinde sahiplerini buldu. Yarışmaya katılan 13 grup arasından Kocaeli Üniversitesi ekibi birincilik ödülünün; İstanbul Teknik Üniversitesi ekibi ise mansiyon ödülünün

yapi.com.tr
Türkiye, Compasso Volante'den İki Ödülle Döndü

P>Birincilik ödülünün sahibi Kocaeli Üniversitesi ekibi

Bu yıl Ettore Zambelli'ye adanan ve 12'ncisi düzenlenen "Compasso Volante" (Uçan Pusula) Ödülleri, 2 Ekim Cumartesi günü İtalya'nın Lecco şehrinde, Milano Politeknik Üniversitesi davetinde sahiplerini buldu.

Milano Politeknik Üniversitesi Mimarlık ve Bina Mühendisliği Fakültesi'nden Prof. Ettore Zambelli, Prof. Giuseppe Turchini ve Prof. Marco Imperadori (ödül bilimsel koordinatorü) öncülüğünde 1998'den beri her yıl düzenlenen yarışma, birçok Avrupa ve Asya üniversitelerinin katılımı ile gerçekleşiyor.

2010 yılı atölye teması, gelişmiş teknolojik özellikler ve çevresel sürdürülebilirlik gösteren, olanaklar dahilinde çıkarılabilir ve nakledilebilir, dünyada farklı sergilerde benzer veya farklı kullanım amaçları için tasarlanmış esnek bir sergi salonu tasarımı olarak belirlendi.

Konu kapsamında bu yıl, İtalya'dan Milano Politeknik Üniversitesi ve Palermo Üniversitesi ile Türkiye'den İstanbul Teknik Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi öğrencileri yarıştılar. Matteo Brasca, Roberto Francieri, Giuliana Iannaccone, Emre Kishalı, Gabriele Masera ve Fabio Prada'nın düzenlediği atölye çalışmaları, Nisan ayında İstanbul'da, Eylül ayında da Macau'da gerçekleşti.

Final değerlendirmesi ise, uluslararası bir jüri eşliğinde, Milano Politeknik'ten Giuseppe Turchini, Giancarlo Marzorati, Emilio Pizzi, Münih Teknik Üniversitesi'nden Walter Klasz, EXPO Projeleri Direktörü Matteo Gatto ve Il Sole 24 Ore-Arketipo dergisinden Donatella Bollani tarafından yapıldı.

Yarışmaya katılan 13 grup arasından Kocaeli Üniversitesi ekibi, Yrd.Doç.Dr. Gül Köksal, Yrd.Doç.Dr. Neslihan Türkmenoğlu Bayraktar ve Ögr.Gör. Nurdan Kuban yürütücülüğünde İrem Uslu Öztürk, İbrahim Türkeri, Emre Demirtaş, Cengizhan Aydın birincilik ödülünün sahibi oldu. Prof.Dr. Arzu Erdem ve Yrd.Doç.Dr. İpek Yürekli yürütücülüğünde Bora Yasin Özkuş, İpek Baycan, Zeynep Aydemir ve Bengi Güldoğan'dan oluşan İstanbul Teknik Üniversitesi ekibi ise mansiyon ödülünün sahibi oldu.


Birinci projeye ait paftalar

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/turkiye-compasso-volanteden-iki-odulle-dondu_83129.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!