Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

UIA Çocuk ve Mimarlık Altın Küp Ödülleri Başvurusu 15 Ocak 2011'e Uzatıldı

Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA) Çocuk ve Mimarlık Çalışma Programı, çocukların ve gençlerin mimarlık bilinçlerinin geliştirilmesinde rol alan kişi ve kuruluşları ödüllendirmek amacıyla, UIA Çocuk ve Mimarlık Altın Küp Ödülleri adlı uluslararası bir ödül programı düzenliyor. Ödül programına Türkiye’den katılacak kişi ve kuruluşların,

yapi.com.tr

Ödüller

UIA Çocuk ve Mimarlık Altın Küp Ödülleri Başvurusu 15 Ocak 2011'e Uzatıldı UIA Çocuk ve Mimarlık Altın Küp Ödülleri Başvurusu 15 Ocak 2011'e Uzatıldı

Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA) Çocuk ve Mimarlık Çalışma Programı, çocukların ve gençlerin mimarlık bilinçlerinin geliştirilmesinde rol alan kişi ve kuruluşları ödüllendirmek amacıyla, UIA Çocuk ve Mimarlık Altın Küp Ödülleri adlı uluslararası bir ödül programı düzenliyor. Ödül programına Türkiye’den katılacak kişi ve kuruluşların, başvurularını ulusal aşamayı yürütecek olan Mimarlar Odası’na iletmeleri gerekiyor.

UIA, çocukların ve gençlerin mimarlık, kent ve sürdürülebilir gelişime ilişkin bilinçlerinin geliştirilmesini acil ve önemli bir hedef olarak görüyor. Bu konuda bilinçli olarak yetişen vatandaşların, ileriki yaşamlarında kentleri ve yaşam çevrelerini şekillendiren politik, ekonomik ve sosyal stratejilerin oluşumunda seslerini duyurabilecek ve bu stratejileri etkileyebilecek bireyler olacaklarına inanıyor.

Altın Küp Ödülleri’ne katılımda bulmak isteyen kişi veya kuruluşların, okul öncesinden 18 yaşına kadar olan çocuklar ve gençlerin mimarlık tasarımı ve çevreyi oluşturan süreçleri anlamaları için tasarlamış oldukları etkinlikleri, strüktürleri veya ürünleri, ödül şartnamesinde belirtilen şekilde ulusal meslek örgütlerine iletmeleri gerekiyor. Türkiye’de ödül programına adaylık dosyalarının Mimarlar Odası’na gönderilmesi için son tarih 15 Ocak 2011.

UIA Altın Küp Ödülleri, katılımcıların yeni projeler üretmelerini öngören bir yarışma değil; 1 Ocak 2007 ile 15 Ocak 2011 tarihleri arasında sürdürülmüş veya sonuçlandırılmış olan etkinlikler veya çalışmaları kapsıyor.

Ödül verilecek kategoriler şöyle tanımlanıyor: Okullar (yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler), kuruluşlar (dernekler, vakıflar, müzeler) ve medya (yazılı basın, görsel/işitsel medya).

Ödül programı iki aşamalı olarak gerçekleştirilecek. UIA ulusal kesimleri tarafından yürütülecek olan ilk aşamada, her ülkeden her kategori için birer aday seçilerek uluslararası jüriye önerilecek. İkinci aşamada ise uluslararası jüri ödül verilecek adayları belirleyecek. Sonuçlar 25-29 Eylül 2011’de Tokyo’da gerçekleştirilecek olan 24. UIA Kongresi’nde açıklanacak.

Ödüle layık görülen kişi ve kurumlar, bir ödül belgesi ve/veya belirlenecek özel bir ödülün sahibi olacaklar. Ayrıca ödül alan ve başarılı bulunan projeler, Tokyo Kongresi’nde sergilenecek.

Başvuru belgelerinin tümüne ve ödül programıyla ilgili güncel bilgilere, Türkçe ve İngilizce olarak Mimarlar Odasın web sitesinden ulaşılabilir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ödül Takvimi

Haziran 2010: Ödül programının Türkiye’deki duyurusu
1 Ekim 2010: Ödüller hakkındaki soruların gönderilmesi için son tarih
1 Kasım 2010: Sık sorulan soruların, uluslararası organizatörler tarafından cevaplanması
15 Ocak 2011: Türkiye’den başvuru yapacakların başvurularını Mimarlar Odası’na iletilmesi için son tarih
Ocak 2011: Türkiye ulusal jüri toplantısı
Şubat 2011: Türkiye’den uluslararası aşamaya gönderilmesine karar verilen ödül adaylarının duyurulması ve UIA’ya bildirilmesi
15 Mart 2011: Mimarlar Odası ve diğer UIA Üye Kesimleri’nin ulusal jüri kararlarını UIA’ya bildirmeleri için son tarih
Nisan 2011: Uluslararası ödül jürisinin toplanması ve ödül sahiplerinin açıklanması
Eylül 2011: UIA 2011 Tokyo Kongresi / Ödül töreni


http://www.yapi.com.tr/yarismalar/uia-cocuk-ve-mimarlik-altin-kup-odulleri-basvurusu-15-ocak-2011e-uzatildi_82322.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!