Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ULI 2007 Avrupa Kentsel Tasarım Öğrenci Yarışması

Urban Land Institute (ULI) tarafından düzenlenen ULI Avrupa Kentsel Tasarım Öğrenci Yarışması'nın son başvuru tarihi 16 Mart.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

ULI 2007 Avrupa Kentsel Tasarım Öğrenci Yarışması ULI 2007 Avrupa Kentsel Tasarım Öğrenci Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 16 Mart 2007
TESLİM TARİHİ 23 Mart 2007
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 30 Nisan 2007
+ Ajandama Ekle

rban Land Institute (ULI) tarafından Grosvenor, Hines ve ECE sponsorluğunda düzenlenen ULI Avrupa Kentsel Tasarım Öğrenci Yarışması'nın son başvuru tarihi 16 Mart.

Geleceğin gayrimenkul uzmanlığı ve mimarlık, peyzaj mimarlığı, kent planlama, koruma, mühendislik, finans gibi pekçok disiplinin işbirliğini ve takım çalışmasını teşvik etmek, kentsel tasarım ve gelişim problemlerine disiplinlerarası bir yaklaşım getirmek amacıyla düzenlenen fikir yarışması, Kuzey Amerika’daki ULI Gerald D. Hines Öğrenci Kentsel Tasarım Yarışması’nın bir kolu niteliğinde.

Rusya ve Türkiye dahil olmak üzere, tüm Avrupa Üniversiteleri öğrenci gruplarına açık olan yarışmaya katılan takımlar, her bir öğrencinin bir işten sorumlu olacağı mimar, peyzaj mimarı, kent plancısı / coğrafyacı ya da finans uzmanı şeklinde 5 kişiden oluşacak. Takım üyeleri, üç farklı dereceden en az üç farklı disiplini temsil edecek ve üyelerden en az biri tasarımla ilişkisi olmayan finansal uzmanlık alanında eğitim görüyor olacak.

Her takım üyesi, sorumlu olduğu alan ile ilgili akademik yeterliliğini, kayıt belgesi ya da başka herhangi bir belge ile ispatlayacak. Yeterlilik, ULI tarafından denetlenecek.

Yarışma iki aşamalı
Dili İngilizce olarak belirlenen yarışma, iki aşamalı olarak gerçekleştirilecek. İlk aşamada takımlar, verilen kentsel tasarım konusundan sorumlu olacak. Takımlara, kapsamlı bir rapor, mekan hakkındaki geçmiş bilgiler, piyasa / pazar bilgisi, ilişkili diğer tasarım anlaşmaları, haritalar, vb. özet materyaller verilecek.Yarışma jürisi tüm sunumları gözden geçirdikten sonra ikinci aşamaya katılacak 4 finalist takımı belirleyecek.

İkinci aşamada ise kalan 4 takıma orijinal projelerini detaylandırma fırsatı verilecek. Her takımdan bir kişi, masrafları karşılanmak üzere yarışma
mekanının yer aldığı kente götürülecek, böylece hem kenti gezme hem de sunumlarını bu doğrultuda gözden geçirme ve geliştirme şansına sahip olacak.
Haziran’ın ilk günlerinde tüm takımlar jüri, davetli misafirler, diğer öğrenciler ve katılımcılar karşısında sunumlarını yapmak üzere yarışma mekanında yer alacaklar. Aynı gün kazanan açıklanacak, finalistlere 7.000, kazan takıma ise 35.000 Euro para ödülü verilecek.

Yarışma için her yıl, Avrupa’da yer alan bir kentsel yenileme alanından geniş ölçekli bir örnek seçilecek. Seçilen mekanlar sorumlu kentsel alan kullanımını yansıtan pratik ve yenilikçi çözümlere ihtiyaç duyan karmaşık dirençleri temsil edecekler. Çözümler çokyönlü, tasarım, planlama, piyasa potansiyeli ve fizibilitesi ve gelişme stratejilerini kapsayan yaklaşımları içerecek.

Yarışma takvimi
Son başvuru tarihi: 16.03.2007
Kabul edilen takımların ilanı: 23.03.2007
Yarışma tarihi : 10.04.2007-24.04.2007
Finalist takımların ilanı : 30.04.2007 - 05.05.2007
Finalist takımların temsilcilerinin yarışma mekanını ziyareti : Mayıs ortası
Finalist takım sunumu: 04.06.2007

Daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/uli-2007-avrupa-kentsel-tasarim-ogrenci-yarismasi_52598.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!