Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Uluslarlararası Logo Tasarımı Yarışması...UIA 2005 İstanbul Kongresi.

Dünya mimarlarını bir araya getirecek olan XXII. UIA Kongresi için logo tasarımı, İnternet ortamında uluslararası yarışmaya açılıyor. Yarışma, Türk

yapitr.comb>Dünya mimarlarını bir araya getirecek olan XXII. UIA Kongresi için logo tasarımı, İnternet ortamında uluslararası yarışmaya açılıyor. Yarışma, Türkiye Mimarlar Odası tarafından, UIA'nın onayı ve Grafikerler Meslek Kuruluşu'nun koşullarıyla açılıyor.

Temmuz 2005'te İstanbul'da yapılacak olan XXII.UIA (Uluslararası Mimarlar Birliği) Kongresi'ne 7000 kişinin katılması bekleniyor. "Mimarlıkların Pazaryeri (The Grand Bazaar of ArchitectureS)" başlığını taşıyan kongre, Türkiye'de Habitat II'den sonra gerçekleştirilecek en büyük organizasyon olacak.

Logo yarışması, kongrenin tüm yazışma ve tanıtımlarında kullanılmak üzere, çağdaş tasarım standartlarına uygun, yaratıcı bir konseptin geliştirilmesini amaçlıyor. Logonun, her tür resmi kongre dökümanı ve kongre yan ürünlerinde kullanılabilecek şekilde tasarlanması bekleniyor. Logolar, kağıt esaslı basılı malzemelerin yanısıra, flama, sticker, rozet, pankart, plaket gibi kullanımlar için farklı malzemeler üzerinde ve İnternet ortamında kullanılacak.

Ön elemeleri İnternet ortamında, yarışmacılar tarafından yapılacak olan logo yarışmasının final seçmeleri Mimarlar Odası, UIA ve Grafikerler Meslek Kuruluşu tarafından oluşturulan bir jüri tarafindan yürütülecek. Yarısmaya katılım için yaş, milliyet ve meslek sınırlaması bulunmuyor. Yarışmanın birincisi, XXII. UIA Kongresi'nin davetlisi olacak ve 3.000 Amerikan Doları tutarında para ödülü alacak. İkincilik ve üçüncülük ödülleri 1.500 ve 1.000 Amerikan Doları olacak.

Yarışmanın son başvuru tarihi 18 Nisan 2003. İnternet ortamında oylama 21 Nisan-2 Mayıs 2003 tarihleri arasında sürdürülecek ve Jüri'nin final değerlendirmesi ile 20 Mayıs 2003'te sonuçlar ilan edilecektir.YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI ve EK BİLGİLER için:
"www.uia2005logo.org"

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/uluslarlararasi-logo-tasarimi-yarismasi-uia-2005-istanbul-kongresi-_3428.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!