Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Van Alen Institute New York Prize Burs Başvuruları

Kamu mimarisinde ileri araştırma ve deney çalışmaları için verilen burslar, tasarım ve planlama disiplinlerinden ya da sanat, beşeri ilimler ve bilim konularında çalışan 6 araştırmacıya verilecek.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları
SON BAŞVURU TARİHİ 7 Mart 2008
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 1 Mayıs 2008
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\yarisma\58420.jpg" align="left" hspace=5 vspace=5>Van Alen Enstitüsü tarafından verilen New York Prize Bursları; uzmanlaşma yolundaki bilim insanlarına, kamu mimarlığında ileri araştırma ve deneysel uygulamalar için imkan sağlıyor. Günümüzün yapı dünyasını etkileyen eğilimleri gözler önüne seren Enstitü, halkın da katılımıyla birlikte geleceğin dünyasını şekillendirecek bireylerin yetişmesini etkiliyor.

Bursiyerler, kendi profesyonel, sanatsal ve entelektüel birikimlerini, uluslar arası ve farklı disiplinlerden oluşan bir atölye ortamında paylaşma ve kültürlerarası dialoga girme şansını yakalıyor. New York’un nitelik ve nicelik açısından gösterişli kamusal alanlarından faydalanılırken üretim ve hareketin birarada yürüdüğü bölgedeki akademik ve profesyonel kurumlarla oluşturulan ortaklıklar sayesinde zengin bir kaynak arşivine sahip olan Van Alen Institute bursları 5 proje dalında veriliyor:

Arazi kullanım ve gelişimi
Form ve malzemeler
Bilgi ve iletişim
Sistemler ve ekoloji
Kültür ve politika

Tasarım ve planlama disiplinleri dışında sanat, beşeri ilimler ve bilim dünyasında çalışmalar yürüten beş kişiye verilecek Van Alen Institute Konaklama Bursu’nun yanısıra bir kişi için de Sosyal Bilimler Araştırma Konseyi tarafından verilen ‘sürdürülebilirlik’ kapsamında bir burs daha mevcut. 2008-2009 tarihleri arasında bahar, yaz ya da sonbaharda 3 aylık konaklama imkanı tanıyan bursun yanında, proje desteği, Enstitü’de iş ve galeri alanı sağlanması, Public Practice isimli yayında yer alma gibi olanaklar da bulunuyor.

Son Başvuru Tarihi:
7 Mart 2008
Sonuç Bildirim Tarihi: Mayıs 2008


Ayrıntılı bilgi ve katılım şartlarını okumak için tıklayınız.


ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/van-alen-institute-new-york-prize-burs-basvurulari_58420.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!