Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Venedik Bienali Türkiye Pavyonu Proje Önerilerinizi Bekliyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), koorphasellus ullamcorper aenean eget feugiatdinasyonunu yürüttüğü Türkiye Pavyonu’nda yer alacak projenin belirlenmesi için iki aşamalı bir açık çağrı yapıyor. Açık çağrının ilk aşaması için son başvuru tarihi 23 Ekim 2015.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Venedik Bienali Türkiye Pavyonu Proje Önerilerinizi Bekliyor Venedik Bienali Türkiye Pavyonu Proje Önerilerinizi Bekliyor
SON BAŞVURU TARİHİ 23 Ekim 2015
DÜZENLEYEN

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV)

E-POSTA

venedikbienali@iksv.org

+ Ajandama Ekle

Dünyanın önde gelen mimarlık etkinliklerinden biri olan Venedik Bienali 15. Uluslararası Mimarlık Sergisi, 28 Mayıs-27 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), koordinasyonunu yürüttüğü Türkiye Pavyonu’nda yer alacak projenin belirlenmesi için iki aşamalı bir açık çağrı yapıyor. Açık çağrının ilk aşaması için son başvuru tarihi 23 Ekim 2015.

Mimar, tasarımcı, sanatçı, tarihçi, eleştirmen, küratör, kuramcı gibi ilgili alanlarda çalışan kişi ve kurumların katılımına açık olan başvurular, iki aşamalı bir değerlendirme sonrasında seçilecek. İlk aşamada başvuruların Türkiye Pavyonu sergisinin kavramsal çerçevesini belirlemesi isteniyor. Projelerin, mimarlık alanındaki güncel sorunları yeni fikir ve kavramlar üzerinden yerel, bölgesel ve küresel boyutlarda tartışmaya açabilen, mimarlık veya mimarlık ötesi kavramları alternatif disiplinlerarası yaklaşımlarla keşfedebilen bir kavramsal çerçeve sunması bekleniyor. İkinci aşamada ise projelerin, yöntem, küratöryel ekip, yayınlar ve bütçe gibi konular üzerinden değerlendirilmesi planlanıyor.

İlk aşama başvuruları için katılımcıların belgelerini 23 Ekim 2015 Cuma günü saat 18.00'a kadar venedikbienali@iksv.org e-posta adresine göndermeleri gerekiyor.

Seçici Kurul
Prof. Dr. Sibel Bozdoğan
Levent Çalıkoğlu
Prof. Dr. Arzu Erdem
Prof. Dr. Murat Güvenç
Yeşim Hatırlı
Prof. Dr. Süha Özkan
Prof. Dr. Uğur Tanyeli

Türkiye Pavyonu, İKSV’nin girişimi ve 21 destekçinin katkılarıyla Arsenale’de 20 yıllığına kiralanan uzun süreli mekânda ilk kez 2014 yılında Venedik Bienali Uluslararası Mimarlık Sergisi’nde yer almıştı.  

Venedik Bienali 15. Uluslararası Mimarlık Sergisi, 28 Mayıs-27 Kasım 2016 tarihleri arasında Alejandro Aravena küratörlüğünde gerçekleştirilecek.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


Reklam Goruntulenme Bolumu


http://www.yapi.com.tr/yarismalar/venedik-bienali-turkiye-pavyonu-proje-onerilerinizi-bekliyor_133751.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!