Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2005 Sahiplerini Buldu

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2005 Sahiplerini Buldu

yapi.com.tr
Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2005 Sahiplerini Buldu

b>Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri, Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Hisarüstü Tesisleri'nde düzenlenen gecede sahiplerini buldu. 21 Nisan 2006 Cuma günü organize edilen gecede ödüllerini İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan, İMSAD'ın bir önceki dönem başkanı Galip Sayıl, Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD) Başkanı İsmail Şen, Yalıtım Dergisi Yayın Yönetmeni Sadık Özkan ve Prof. Dr. Doğan Özgür'ün elinden alan ödül sahipleri başarılarını davetlilerle paylaştılar.

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2005'te ödüle hak kazananlar şöyle:

Yılın Yatırımı: Bursa ve Kayseri Fabrikaları ile Sincan Styropor A.Ş.
Yılın Profesyoneli: Hüseyin Bilmaç / Eczacıbaşı Koramic Yapı Kimyasalları Genel Müdürü
Yılın Isı Yalıtım Ürünü: VitraTherm Arkitekt ve VitraTherm Norm Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi
Yılın Su Yalıtım Ürünü: Sikalastic 445 / Poliüretan Esaslı Sürme Su Yalıtım Malzemesi
Yılın Ses Yalıtım Ürünü: Montapaneel SDS / İç Yüzeyler İçin Esnek Ayak Darbe Sesi Yalıtım Levhası
Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü: Dupont Unitherm / Çelik, Ahşap Yapılar ve Kablolar için Yangın Koruma Kaplaması
Yılın Yalıtım Uygulaması: Eryaman 8. ve 9. Etap'ta 1100 Konuta Isı ve Su Yalıtım Uygulaması (Eryaman-Ankara) / Şener İnşaat Mad. Turizm ve San. Ltd. Şti.

Murat Yalçıntaş: "Binalar yalıtım özürlü olmaktan çıkartılmalı"
Yılın Yatırımı Ödülü'nü takdim etmek üzere sahneye davet edilen İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, yaptığı konuşmada yalıtımın ülke ekonomisindeki önemine değindi. Yalçıntaş şunları söyledi: "Türkiye için yalıtım sektörü hayati bir öneme sahip. Ama ne yazık ki üzerine düşülmüyor. Türkiye'nin her sene sadece yalıtımsızlıktan dolayı milyarlarca dolar kaybı oluyor. Bu kadar büyük bir kayıp çok ufak bir çabayla geri kazanılabilir veya bu kaybın kaybolmasının önüne geçilebilir. Düzgün bir yalıtım yapılması, inşaat maliyetlerine sadece yüzde 2 ile yüzde 5 arasında bir maliyet getiriyor... İstanbul'daki binaların yüzde 70'inden fazlasının yasal sıkıntısı var. Yasal sıkıntısı olan bina aynı zamanda da yalıtım özürlü binadır. Madem şu anda İstanbul'da yeniden bir yapılanmaya gidiyoruz, o halde bunu fırsat bilip, İstanbul'u gerçekten çağdaş bir hale getirelim. Yaptığımız şeyler sadece barınak olmasın. İTO olarak yalıtım sektörüne verilecek her desteğin arkasındayız."

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, konuşmasının ardından Bursa ve Kayseri EPS fabrikası yatırımlarıyla Yılın Yatırımı Ödülü'nü kazanan Sincan Styropor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Öner'e ödülünü takdim etti. Yavuz Öner yoğun bürokratik işlemlerin yatırımcıları müşkül duruma soktuğunu dile getirdi. Yılın Profesyoneli Ödülü'nü almak üzere sahneye davet edilen Eczacıbaşı Koramic Yapı Kimyasalları A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Bilmaç ise yaptığı teşekkür konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "Yılın profesyoneli gibi iddialı bir ödül, aslında bir kişinin altından kalkacağı bir ağırlık değil. Başarılı profesyonellerin arkasında iyi takımlar olmalı..."

İki yüze yakın davetlinin katıldığı gece, ısı, su, ses, yangın yalıtımı ürünü ödülleriyle Yılın Yalıtım Uygulaması ödülünün sahiplerine takdiminin ardından canlı müzikle devam etti.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/yalitim-sektoru-basari-odulleri-2005-sahiplerini-buldu_45391.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!