Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2008 Başvuruları Başladı

2003 yılından bu yana gerçekleştirilen ‘Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nin 2008 ayağı için başvurular başladı. Bu yıl altıncısı düzenlenecek organizasyonda katılım gösterilebilecek dört kategori bulunuyor: “Yılın Yatırımı”, “Yılın Profesyoneli” ve “Yılın Yeni Ürünü” ödülleri, adaylar arasından Yalıtım Dergisi okurları ve seçici kurulun yapacağı

yapi.com.tr

Ödüller
003 yılından bu yana gerçekleştirilen ‘Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nin 2008 organizasyonu başlıyor. Bu yıl altıncısı düzenlenecek organizasyonda katılım gösterilebilecek dört kategori bulunuyor: “Yılın Yatırımı”, “Yılın Profesyoneli” ve “Yılın Yeni Ürünü” ödülleri, adaylar arasından Yalıtım Dergisi okurları ve seçici kurulun yapacağı oylama ile sahiplerini bulacak. “Yalıtım Bilincine Katkı Özel Ödülü” ise organizasyon komitesi tarafından belirlenecek.

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2008’e aday olmak ve aday önermek için Yalıtım Dergisi’nin Aralık sayısında yer alan ‘Aday Önerme Formu’nun doldurularak, 31 Ocak 2009 tarihine kadar Yalıtım Dergisi’ne ulaştırılması gerekiyor.

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2008’in sahipleri Yalıtım Dergisi’nin Nisan 2009 sayısında açıklanacak ve ödüller, Nisan ayında düzenlenecek törende sahiplerine sunulacak.

Ödül programında nasıl oy kullanılacak?

Derginin şubat sayısında (76. Sayı) tüm adayların yer aldığı oy verme formu yayınlanacak. Yalıtım Dergisi okurları dergide ve oluşturulacak internet sitesinde yer alan oy verme formu ile 31 Mart 2009 sonuna kadar oylarını kullanabilecekler.

Okur oylaması sonuçları kayda alınacak. 2009 yılı nisan ayı başında toplanacak sektörün önde gelen firmalarının temsilcilerinden oluşturulan Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Seçici Kurulu, okur oylarını değerlendirecek ve ödül sahiplerini belirlemek için oylama yapacak. Oylamada, Seçici Kurul’un oyları yüzde 70, okur oyları ise yüzde 30 etkili olacak.

Başvuruların yapılabileceği ilgili kategorilere yönelik bilgiler ise şöyle:

Yılın Yatırımı

Yalıtım sektöründe 2008 yılı içerisinde yatırımını tamamlamış, üretime geçmiş, üretim tesisi kuran ve/veya mevcut tesisindeki büyütme- geliştirme yatırımını tamamlamış firmalar, kendileri aday olabilecekleri gibi önerilerek de adaylık kazanabiliyorlar. Adaylarda; yatırımın Türkiye sınırları içerisinde yapılmış, tamamlanmış ve üretime geçmiş olması, ısı, su, ses ve yangın yalıtımı konularından birinde üretim yapılıyor olması, söz konusu tesisin açık-kapalı alanı, yatırım değeri, yarattığı istihdam, yıllık üretim miktarı, kullandığı teknoloji gibi parametrelerin sunulmuş olması koşulları aranıyor.

Yılın Profesyoneli

CEO, genel müdür, genel koordinatör, pazarlama müdürü, üretim müdürü veya satış müdürü olarak bir yalıtım firmasında üst düzeyde görev yapan profesyoneller görev yaptıkları firma, kurum ve kuruluşun önerisi, kendi başvuruları veya önerilmeleri ile adaylık kazanabiliyorlar. Adaylarda; söz konusu profesyonelin Türkiye’de ikamet ediyor ve çalışıyor olması, 2008 yılı içinde tam süreli iş yasasının gereklerine uygun çalışmış olması, Çalıştığı firma, kurum ve kuruluşun gelişmesinde, saygınlığının artmasında ve temsilinde kabul ve takdir edilebilir farklar ya da katkılar yaratmış olması koşulları aranıyor.

Yılın Yeni Ürünü

2007 yılı içerisinde piyasaya sürülmüş “Isı”, “Su”, “Ses” ve “Yangın” yalıtımı ürünlerinden her konu için bir ürün, üretici ve/veya ithalatçısının başvurusu veya önerilmesi ile adaylık kazanabiliyor. Aday ürünlerde; 2008 yılı içerisinde pazara sunulmuş olması, (1 Ocak 2008-31 Aralık 2008 tarihleri arasında), Ürünün uluslararası ürün kalite belgelerine sahip olması veya en az TSE standartlarına uyumlu olduğunun belgelenmiş olması koşulları aranıyor.

Yalıtım Bilincine Katkı Özel Ödülü

“Yalıtım Bilincine Katkı Özel Ödülü”, Yalıtım Dergisi Yazıişleri kadrosu ile Doğa Sektörel Yayın Grubu Editörler Kurulu üyelerinden oluşturulan Organizasyon Komitesi tarafından, 2008 yılı içerisinde yalıtım bilincinin artırılmasına yönelik yaptığı çalışmalarla kabul ve takdir görmüş kişi, kurum veya kuruluşa verilecek.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/yalitim-sektoru-basari-odulleri-2008-basvurulari-basladi_65075.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!