Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yapı Ankara Fuarı "Amacına En Uygun Düzenlenmiş Stand Yarışması" Ödülleri Sahiplerini Buldu

Uluslararası Yapı 2007 Ankara Fuarı kapsamında verilen 'Amacına En Uygun Düzenlenmiş Stand Yarışması' Ödülleri sahiplerini buldu. Jüri yaptığı değerlendirme sonucunda, Belgin Karakurt tarafından tasarlanan Seramiksan Turgutlu'nun standını bu yılın 'amacına en uygun düzenlenmiş stand'ı olarak seçti.

yapi.com.trSeramiksan Turgutlu standı,
tasarımcı Belgin Karakurt

Yapı sektörünün Başkent’teki en önemli etkinliği olan “20.Uluslararası Yapı/ Turkeybuild 2007 Ankara Fuarı”nın gelenekselleşen “Amacına En Uygun Düzenlenmiş Stand Ödülü” fuar kapsamındaki törenle sahiplerini buldu.

Yard. Doç. Dr. Arzu Gönenç Sorguç, Yüksek Mimar Derin İnan, Yüksek Mimar Tuğçe Selin Tağmat, Dr. Aren Kurtgözü’nden oluşan Seçici Kurul, fuarda yer alan standları:- Standın ürünle kurdukları bağlantı
- Standın ürünün belirtilmek istenen niteliklerini en iyi şekilde vurgulaması
- Standın üç boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi
- Standdaki görsel malzeme kullanımındaki estetik kriterler
özelliklerine göre değerlendirmeye tabii tuttular.Schindler Türkeli Asansör,
tasarımcı Lale Merdal
Jürinin titiz değerlendirmesi sonucunda yukarıdaki kriterlere ek olarak birincilik ödülü yansıttığı ürün-mekan bütünleşmesindeki başarısından dolayı, ikincilik ödülü ortaya koyduğu marka kimliği ve rafine grafik uygulamalarından dolayı, üçüncülük ödülü ise kendi özgün malzemesini kullandığı üç boyutlu tasarımı nedeniyle ve son olarak mansiyon ödülü iki boyutlu bir ürünü, üç boyutlu bir biçimde sergileme başarısı nedeniyle sahiplerine verildi.

Woodart, tasarımcı Ahmet Ürgüplü


Birincilik ödülü tasarımını Belgin Karakurt’un yaptığı “Seramiksan Turgutlu Seramik Sanayi ve Tic. A.Ş.”nin standına verilirken ikincilik ödülü, Lale Merdol tarafından tasarlanan standla “Schindler Türkeli Asansör Sanayi A.Ş.”nin oldu. Üçüncülük ödülü ise Ahmet Ürgüplü tarafından tasarlanan “Met-San İnşaat Ticaret ve Sanayi Ltd Şti. -Woodart”a verildi. Mansiyon ödülü, tasarımını Serdar Koç’un yaptığı standla “ Makel Elektrik Malzemeleri Ltd. Şti.”ne verildi.

6-9 Eylül tarihleri arasında düzenlenen “20. Uluslararası Yapı 2007 Ankara Fuarı”, yapı sektöründe dünyadaki yeniliklerin sergilenmesi açısından büyük önem taşıyor. Yaklaşık 2.000 farklı ürün segmentini aynı çatı altında buluşturan fuarda, ürün ve malzemeler konusunda uzman statüsünde birçok yetkili bulundu. Fuar süresince ziyaretçiler, yapıdaki en son teknolojiler hakkında bu uzmanlardan bilgi alma imkanı elde ettiler.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/yapi-ankara-fuari-amacina-en-uygun-duzenlenmis-stand-yarismasi-odulleri-sahiplerini-buldu_56217.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!