Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yarışmalık Projeler

Uşak Belediyesi, "Şehir ve Başkan" dergisinin başlattığı "Yerel Yönetimler Proje Yarışması"na altı proje ile katılma kararı aldı. Uşak Beled

Yeni Asır
Yarışmalık Projeler

b>Uşak Belediyesi, "Şehir ve Başkan" dergisinin başlattığı "Yerel Yönetimler Proje Yarışması"na altı proje ile katılma kararı aldı.

Uşak Belediyesi Fen İşleri Müdür Yardımcısı Zafer Satı, düzenlediği basın toplantısında yarışmaya katılacak projeleri açıkladı. Satı Uşak'ta uyguladıkları projelere güvendiklerini belirterek, "Her biri ayrı önemde ve güzellikte projeler. Bu yarışmadan Uşak Belediyesi olarak başarı ile ayrılacağımıza inanıyorum" dedi.
Satı, yarışmaya katılan projelerin Uşak'ın çehresini değiştiren projeler olduğunu söyledi.
Yarışmaya katılacak projeler şöyle:

Amfitiyatro:
1 yılda tamamlanan amfitiyatro Uşak'ın ilk açık hava tiyatrosu. 4000 kişilik amfitiyatro 400 milyar liraya mal oldu.

Ulucami düzenlemesi:
Kent merkezinde bulunan Ulucami ve Burma Cami arasında yayalaştırma projesi uygulandı. 44 milyar lira harcanarak yapılan proje kapsamında iki cami arasında kalan andezit taşları ile döşenirken, park, yürüyüş alanı ve süs havuzu yapıldı. Proje 7 ayda tamamlandı.

Tahsilat vezneleri:
2001 yılının Mayıs ayında belediye hizmet binası içinde bulunan vezneler onarılmaya başlandı. 1,5 yıl içinde belediyeye ait tüm tahsilatlar hizmet binası içinde alınmaya başlandı. Numaratör bulunan vezneler ve düzenlemesi 400 milyar liraya mal oldu.Kıl çadırlı halı saha:
2001 mayıs ayında üzeri kıl çadırla kaplı halı saha projesi yapılmaya başlandı. 2002 yılının Ekim ayında hizmete giren halı saha Uşak'ın ikinci kapalı halı sahası oldu. 415 milyar liraya mal olan halı saha 250 kişilik tribüne sahip.

Çöp sahası:
Gediz yolu üzerinde bulunan çöp dokum sahasının rehabilitasyonu 2001 yılında başladı. 44 milyar lira harcanan alan ağaçlandırılıyor. Alana 20 bine yakın fidan dikildi.

İsmetpaşa Caddesi:
2000 yılında Uşak'ın en işlek caddesi İsmetpaşa Caddesi üzerinde andezit taş döşeme ve kaldırım genişletme çalışması başladı. Yolun her iki tarafındaki kaldırımlar 6 metreye çıkartılırken, araç yolu ve kaldırımlar andezit taşlar ile döşendi. Proje 2001 yılı fiyatları 458 milyar liraya mal oldu.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/yarismalik-projeler_5137.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!