Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Avrupa Korozyon Kongresi

"Daha İyi Korozyon Kontrolü Daha Güvenli Dünya" teması ile 9-13 Eylül 2012 tarihlerinde Sheraton Maslak Otel ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Avrupa Korozyon Kongresi, farklı sektörlerden pek çok profesyoneli bir araya getirmeyi planlıyor.

yapi.com.tr

Toplantılar

Avrupa Korozyon Kongresi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 9 Eylül 2012 09:00
BİTİŞ TARİHİ: 13 Eylül 2012 19:00
YER: Sheraton Maslak Otel ve Kongre Merkezi, İstanbul
DÜZENLEYEN:

Türkiye Korozyon Derneği

DİĞER BİLGİLER:

Sinem Özyalçın T: 0312 219 57 00 E: sinemozyalcin@zed.com.tr E: info@eurocorr2012.org

+ Ajandama Ekle

Korozyon, metallerin doğaya karışma süreci noktasında öne çıkan bir kavram. Daha teknik ifade ile metal ve alaşımlarının çoğunlukla sulu ve gaz ortamlardan oluşan çevreleri ile girdikleri elektrokimyasal ve kimyasal tepkimeler sonucu uğradıkları hasar korozyon olarak adlandırılıyor. Korozyon; atmosfere maruz, su içinde, toprağa gömülü veya kimyasal malzemelerle temasta olan metalik malzemelerin en önemli düşmanlarından. Farkında olunmayan gizli tehlike korozyon, dünyayı büyük bir ekonomik zarara uğratıyor.

Yapılan araştırmalar sonucunda dünyanın yıllık korozyon kaybının 4,4 trilyon dolar civarında, Türkiye’nin toplam kaybı ise 45,6 milyar dolar civarında olduğu tespit edildi. Bu rakamlar korozyon tehlikesinin dünya ekonomisine, insan sağlığına yol açtığı büyük tehlikenin bir kanıtı. Zed Etkinlik Yönetimi ve Danışmanlığı tarafından organize edilen Avrupa Korozyon Kongresi, katodik koruma, petrol ve gaz üretiminde korozyon, otomotiv korozyonu, polimer materyallerin korozyonu, nükleer korozyon, rafineri endüstrisinde korozyon, korozyon eğitimi ve bilgisayar uygulamaları gibi pek çok konuyu ele alacak. Konu itibari ile inşaat, yapı, uçak mühendisliği, enerji gibi birçok sektörü ilgilendiren etkinlik, Türkiye Korozyon Derneği tarafından gerçekleştiriliyor.

Aynı zamanda sergi alanında katılımcı firmaların çalışmalarını ziyaretçilere sunabilmesini de amaçlayan etkinlik, akademik düzeyde de önem taşıyor. Özet bildirim sürecinde 750’den fazla başvuru ile kongre, kendi rekorunu kırdı. Bu uluslararası etkinliğin sponsorları arasında Tekfen Holding, İGDAŞ, Borçelik, BOTAŞ International Limited, Kerem Çelik, Jotun Boya gibi firmalar yer alıyor. Avrupa Korozyon Derneği tarafından ülkemizde yapılması kararlaştırılan ve DECHEMA ve NACE gibi uluslararası kuruluşlar tarafından desteklenen Avrupa Korozyon Kongresi ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/avrupa-korozyon-kongresi-_90669.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Inspira Serisi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!