Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Arch+Dsgn Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

7. Ulusal Çatı & Cephe Sempozyumu

Çatı ve cephe sektörünün önde gelen temsilcileri ile akademisyenler, ÇATIDER'in düzenlediği sempozyumda buluşuyor.

yapi.com.tr

Toplantılar

 7. Ulusal Çatı & Cephe Sempozyumu
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 3 Nisan 2014
BİTİŞ TARİHİ: 4 Nisan 2014
YER: Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Çatı Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER)

ANA SPONSORLAR:

BRAAS

DESTEKLEYENLER:

Onduline, BTM, 3M, Multiplan, RHEINZINK, Ytong ve Atermit

+ Ajandama Ekle

Çatı konusunda toplumsal bilincin artmasını ve çatı sektörünün gelişmesini misyon edinen Çatı Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), 3-4 Nisan 2014 tarihlerinde  “7. Ulusal Çatı & Cephe Sempozyumu”nu düzenleyecek. Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi’nde düzenlenecek sempozyumda, sektördeki inovatif gelişmeler ve çalışmalar ele alınacak.

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı M. Nazım Yavuz, 3 milyar dolar büyüklüğe ulaşan çatı sektörünün gelişmesine katkıda bulunmayı temel öncelik olarak gördüklerini belirterek, 7. Ulusal Çatı & Cephe Sempozyumu'nun bu hedef doğrultusunda önemli bir adım olduğunu açıkladı. Yavuz, sempozyum hakkında şunları söyledi: “Bu yıl 7'ncisini düzenlediğimiz sempozyum ile bugüne kadar yapılmış bilimsel ve teknik araştırma ile geliştirme-uygulama çalışmalarının yanı sıra çatı ve cephe sistemlerinin tasarım, yapım, kullanım, bakım, onarım ve dönüştürme süreçlerinde yer alan konsept, malzeme ve teknoloji alanlarındaki gelişmeleri paylaşmayı amaçlıyoruz. Sempozyum ayrıca Türkiye’de çatı ve cephe sistemleriyle ilgili süreçlerde yer alan tasarımcıları, malzeme üretici ve dağıtıcıları, uygulamacıları, araştırmacıları ve ilgili diğer meslek gruplarını bir araya getirerek, sektörün gelişmesine zemin oluşturacak. Bu bağlamda dünyada geçerli teknoloji ve standartlara ulaşarak yenilerini belirlemek için iş birliği olanaklarının geliştirilmesini de hedefliyoruz”.

Sempozyumun açılışında ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı M. Nazım Yavuz, Sempozyum Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nihal Arıoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Soygeniş, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuran Kara Pilehvarian ve Braas Genel Müdürü Daniş Navaro birer konuşma yapacak. Konuk konuşmacı olarak açılışa katılacak olan Mimar Boran Ekinci ise ‘Çatı ve Cephe Sistemleri Hakkında Görüş ve Proje Örnekleri’ sunacak.

ÇATIDER' in bu güne kadar gerçekleştirmiş olduğu 6 sempozyumda sunulan toplam 136 bildiriye ve 7. sempozyumdaki 33 bildiriye, www.catider.org.tr adresinde yer alan “Yayınlar - Sempozyum Bildirileri” bölümünden ulaşılabilecek. 7. Çatı & Cephe Sempozyumu, Mimarlar Odası Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi'nce SMGM kapsamında değerlendiriliyor. Sempozyuma dinleyici olarak katılacak olan mimarlar gün başına 3 kredi alacak.

 

Sempozyumun konu başlıkları

Sektör temsilerinin yanı sıra akademi dünyasının saygın isimlerinin de katılacağı sempozyumda şu konu başlıkları ele alınacak.

1. Çatı ve Cephe Sistemleri ve Bileşenleri

Kaplamalar, Yalıtım Malzemeleri, Taşıyıcı Bileşenler, Yardımcı Elemanlar ve Bileşenler

2. Çatı ve Cephe Sistemlerinin Performansları

Isıl Performans, Taşıyıcılık ile İlgili Performans, Su ile İlgili Performans, Nem ile İlgili Performans, Ses ile İlgili Performans, Yangın ile İlgili Performans, Hava Geçirimsizliği ile İlgili Performans, Doğal Aydınlatma ve Güneş Kontrolü ile İlgili Performans

3. Çatı ve Cephe Sistemlerinde Süreçler

Tasarım,  Yapım,  Kullanım,  Bakım / Onarım,  Yenileme, Dönüştürme

4. Sürdürülebilir Çatı ve Cephe Sistemleri

Sürdürülebilir Malzemeler, Enerji Etkinliği ve Kimlik Belgeleri, Ekolojik Tasarım, Ekolojik Yapım, Ekolojik Proje Yönetimi, Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA), Yaşam Döngüsü Maliyeti (LCC)

5. Çatı ve Cephe Sistemlerinde Görsel Etki

- Mimari Tasarımda Kompozisyon Bileşenleri Olarak Çatı ve Cephe Sistemleri,

- Çatı ve Cephe Sistemlerinin binanın kimlik, üslup gibi niteliklerinin, iç mekân etkisinin, iç-dış mekân ilişkisinin belirlenmesinde ve algılanmasındaki rolü. Felsefi (anlam), sosyal (iletişim, kimlik), psikolojik (algı, estetik) boyutlar

6. Çatı ve Cephe Sistemlerinde Yasal Olanaklar, Sınırlamalar ve Sigorta

- İlgili Yasa, Tüzük, Yönetmelik, Standart, Yönerge ve Şartnameler

7. Çatı ve Cephe Sistemlerinin Yapım ve Onarım Süreçlerinde İş Güvenliği

8. Tarihi Yapılarda Çatı ve Cepheler

Sempozyum programına ulaşmak için tıklayın
 


 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/-7-ulusal-cati--cephe-sempozyumu_118853.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!