Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Sektörümüzün Büyümesini Sürdüreceğine İnanıyoruz”

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı M. Nazım Yavuz, inşaat sektöründeki hızlı gelişmeler ve yeni yasal düzenlemelerle ivme kazanan çatı sektörünün 3 milyar dolar büyüklüğe ulaştığını belirterek, “Son dönemde yaşanan ekonomik zorluklara rağmen, sektörümüzün büyümesini sürdüreceğine inanıyoruz” dedi.

yapi.com.tr
“Sektörümüzün Büyümesini Sürdüreceğine İnanıyoruz”

Çatı Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), 3-4 Nisan 2014 tarihlerinde “7. Ulusal Çatı & Cephe Sempozyumu”nu düzenledi. Sempozyumda, sektördeki inovatif gelişmeler ve çalışmalar ele alındı. ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı M. Nazım Yavuz, inşaat sektöründeki hızlı gelişmeler ve yeni yasal düzenlemelerle ivme kazanan çatı sektörünün 3 milyar dolar büyüklüğe ulaştığını belirterek, “Son dönemde yaşanan ekonomik zorluklara rağmen, sektörümüzün büyümesini sürdüreceğine inanıyoruz” dedi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi’nde düzenlenen 7. Ulusal Çatı & Cephe Sempozyumu’nun çok verimli geçtiğini belirten ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı M. Nazım Yavuz, hızla büyüyen çatı sektörünün gelişmesine katkıda bulunmayı ve çatı konusunda toplumsal bilincin artmasını temel öncelik olarak gördüklerini belirterek şunları söyledi: “Sempozyumda bugüne kadar yapılmış bilimsel ve teknik araştırma ile geliştirme-uygulama çalışmalarının yanı sıra çatı ve cephe sistemlerinin tasarım, yapım, kullanım, bakım, onarım ve dönüştürme süreçlerinde yer alan konsept, malzeme ve teknoloji alanlarındaki gelişmeleri ele aldık. Türkiye’de çatı ve cephe sistemleriyle ilgili süreçlerde yer alan tasarımcılar, malzeme üretici ve dağıtıcıları, uygulamacılar, araştırmacılar ve ilgili diğer meslek grupları bir araya geldi. Bu sayede dünyada geçerli teknoloji ve standartlara ulaşarak yenilerini belirlemek için işbirliği olanaklarının geliştirilmesine de zemin oluşturduk. Son yıllarda inşaat sektöründeki hızlı gelişme, kentsel dönüşüm uygulamasının hayata geçirilmesi, Enerji Verimliliği Kanunu, Binalarda Isı Yalıtımı ve Enerji Performans Yönetmelikleri, Enerji Kimlik Belgesi uygulaması gibi yasal düzenlemeler, çatı sektörünün büyümesine ivme kattı. Son dönemde yaşanan ekonomik zorluklara rağmen, sektörümüzün büyümesini sürdüreceğine inanıyoruz.”

Sempozyumun açılışında ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı M. Nazım Yavuz’un yanı sıra Sempozyum Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nihal Arıoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ebru Seçkin ve Braas Satış Müdürü Hamdullah Abiş birer konuşma yaptı. Konuk konuşmacı olarak açılışa katılan Mimar Boran Ekinci ise ‘Çatı ve Cephe Sistemleri Hakkında Görüş ve Proje Örnekleri’ sundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sektorumuzun-buyumesini-surdurecegine-inaniyoruz_119069.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!