Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

“Kültür Sanat ve Kentsel Gelişim”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “Kültür Sanat ve Kentsel Gelişim” paneli düzenliyor. Panel 17 Kasım 2008’de Cemal Reşit Rey Konser Salonunda gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında Lance Jay Brown "Kentsel bir yüzyıl için kentsel tasarım" başlıklı bir sunum yapacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

 “Kültür Sanat ve Kentsel Gelişim”
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 17 Kasım 2008 14:00
YER: Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Harbiye, İstanbul
DÜZENLEYEN: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
DİĞER BİLGİLER: Aslı KILKIL T: (212) 275 46 63
+ Ajandama Ekle

stanbul Büyükşehir Belediyesi, “Kültür Sanat ve Kentsel Gelişim” paneli düzenliyor. Panel  17 Kasım 2008’de Cemal Reşit Rey Konser Salonunda  gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında Lance Jay Brown "Kentsel bir yüzyıl için kentsel tasarım" başlıklı bir sunum yapacak.

Lance Jay Brown Kimdir?

Mimar, şehir plancısı ve eğitimci olan Lance Jay Brown Architecture +Urban Design'ın yöneticiliğini yürütüyor.
Direktör yardımcısı olarak Design Arts Program ve National Endowment for the Arts'da; profesyonel danışman olarak da WTC Site 9/11 International Memorial Design Competition projelerinde görev aldı. Bunun yanı sıra Bosna Hersek, Mostar 2004 Urban Reconstruction Workshop projesinin özel danışmanlığını yaptı. New York Eyaleti AIA President's Award for Excellence'a layık görüldü. 2003 yılında ACSA Distinguished Professor and Fellow ilan edildi. 2007 yılında son derece prestijli ve bir eğitimcinin alabileceği en büyük ödül olan AIA/ACSA Topaz Medallion for Excellence in Architectural Education'a layık görüldü. The AIA NYC Board of Directors üyeliğine tekrar seçildi. Brown, Princeton School of Architecture'da eğitimci olarak görev almış, aynı zamanda iki dönem School of Architecture, Urban Design and Landscape Architecture, CCNY, CUNY yöneticiliğini üstlendi. Brown The Cooper Union'da eğitim görmüştür ve Harvard GSD'den iki yüksek lisans derecesi bulunuyor. Ulusal ve uluslar arası pek çok kongrede konuşmacı olarak yer almış olup, biri 2008'de basılmış "Urban Design for an Urban Century" olmak üzere sayısız yayını bulunuyor.

 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/-kultur-sanat-ve-kentsel-gelisim_64590.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!