Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

12. Uluslararası Yapı 2006 İzmir Fuarı Başlıyor

12. Uluslararası Yapı 2006 İzmir Fuarı

yapi.com.tr

Fuarlar

12. Uluslararası Yapı 2006 İzmir Fuarı Başlıyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 9 Kasım 2006
BİTİŞ TARİHİ: 12 Kasım 2006
YER: Kültürpark Fuar Alanı,İzmir
DÜZENLEYEN: Yapı-Endüstri Merkezi
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 230 19 19 F: (212) 225 66 23 E: info@yem.net
+ Ajandama Ekle

apı-Endüstri Merkezi tarafından bu yıl 12.si düzenlenecek olan Uluslararası Yapı 2006 İzmir Fuarı, 9-12 Kasım tarihleri arasında ziyaretçileri ile bulaşacak. Son yıllarda oldukça hareketli bir seyir izleyen ve büyümesini hızla sürdüren yapı sektörünün en son yeniliklerinin bir araya geleceği fuar, Kültürpark Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek.

İnşaat sektöründe rekor büyüme

Fuar’da, İzmir’in EXPO 2015'e ev sahipliği yapılabilmesi için, gerekli hazırlıkların tamamlanması, Aliağa- Menderes hızlı tren hattının bitirilmesi, metro hatlarının, otogar, Üçkuyular, Narlıdere ve Buca'ya uzatılması, başta Balçova Narlıdere olmak üzere jeotermal enerjinin yaygınlaştırılması, yeni fuar alanının yaşama geçirilmesi. kente 9 yeraltı otoparkı kazandırılması, körfeze ve çevreye yönelik yatırımlara hız verilmesi, kent ormanları ile yeni yeşil alanların genişletilmesi, çarpık yapılaşmanın bulunduğu alanların toplu konut bölgelerine taşınması. yeni bir kongre merkezinin oluşturulması, İzmir Bilim Parkı'nın projelendirilmesi ve birçok konut yatırımı ile rekor düzeyde büyüme gösteren inşaat sektörü gözler önüne serilecek.İzmir Fuarı öncesi sektördeki gelişmeleri değerlendiren Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Güven Cantürk 2005 yılında inşaat sektörünün rekor oranda bir büyüme yaşamış olduğunu ve sektörün toplamda %21,5 oranında büyüdüğünü ifade ederek, “Siyasi istikrarın sağlanması ve enflasyon oranının düşmesi ile yaşanan ekonomik gelişmeler sektöre olabildiğince yansımıştır. Cari fiyatlarla sektörün değeri 21 milyar 312 milyon YTL'dir. İnşaat sektörü 2005 yılında en çok büyüyen sektör olmuştur. 2005 yılında tarım sektöründe bir önceki yıla göre %5.6, sanayi sektöründe %6.5, ticarette %7.4, ulaştırma ve haberleşmede %8.8 büyüme olmuştur. 2005 yılında inşaat sektörünün %21.5’lik büyümesine karşın sektörel payının %4.2 olduğunu görmekteyiz. 2005 yılı yatırım anlamında hem kamu sektöründe, hem de özel sektörde büyümelerin gerçekleştiği bir yıl olmuştur” şeklinde konuştu.

2006’nın ilk yarısında, inşaat sektörünün önceki yıllara göre çok daha yüksek bir değer tutturarak %19.3’lük bir büyüme oranına sahip olduğunu ve yine 2006 yılının ilk yarısı için özel sektör bina inşaatlarında %25.2 oranında bir artış görülmesine rağmen, kamu üstyapı inşaatlarında %9.6’lık bir düşüş yaşandığını dile getirerek şöyle konuştu: “Bu olumlu gelişmelerin ışığı altında 25.000 kişi ziyaretçi beklentisi olan fuarda, akıllı ev sistemlerinden, elektronik gözlü kapılara, prefabrik evlerden, bombalara karşı dayanıklı cephelere kadar pek çok yenilik meraklıların beğenisine sunulacak.”

Yapı-Endüstri Merkezi

Yapı-Endüstri Merkezi, yapı malzemesi ve teknolojisi alanında çalışan bir bilgi merkezidir. 1968’ den beri yapı sektöründe mal ve hizmet üreten kuruluşlar ile yine bu sektörde çalışan profesyonel yöneticiler, mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve yapı malzemesi kullanıcısı tüm kesimlere hizmet vermektedir. YEM; uzmanlık fuarları, Yapı Bilgi Merkezi, Yapı Yayın, Yapı Kitabevi ve yıl bütününe yayılan çeşitli organizasyonları, 2001’ den bu yana hizmet veren kapsamlı ve uzmanlaşmış portalı www.yapi.com.tr, sanal ortamdaki mimarlık müzesi mimarlikmuzesi.org ile sektörün temel taşlarından biridir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/12-uluslararasi-yapi-2006-izmir-fuari-basliyor_49297.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!