Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

16. Gayrimenkul Zirvesi

GYODER tarafından bu yıl 16.’sı gerçekleştirilen Gayrimenkul Zirvesi’nde, gayrimenkul alanında en çok merak edilen konular, sektörün ulusal ve uluslararası temsilcilerinin yanı sıra, Serdar Bilgili, Fettah Tamince ve Murat Özyeğin gibi iş dünyasının önemli isimleri ve usta ekonomi yazarlarından oluşan konuşmacılar tarafından masaya yatırılacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

16. Gayrimenkul Zirvesi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 17 Nisan 2018
YER: Uniq İstanbul, Maslak
DÜZENLEYEN:

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER)

WEB ADRESİ:

www.gyodergayrimenkulzirvesi.org

DİĞER BİLGİLER:

A: Uniq Hall, Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. No:4 Sarıyer / İstanbul

+ Ajandama Ekle

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından 2000 yılından bu yana düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi’nin 16.'sı, ‘Türkiye Gayrimenkul Sektörünün DNA’sı Mercek Altında’ teması ile 17 Nisan Salı günü Uniq İstanbul’da gerçekleştirilecek. Deneyimli gazeteci ve sunucu Deniz Bayramoğlu’nun moderatörlüğünde tüm gün sürecek zirvede, sektör temsilcileri, kanaat önderleri ve her biri alanında uzman ulusal ve uluslararası arenada söz sahibi isimler, sektöre ilişkin yeni gelişme ve beklentileri değerlendirecek.

Sektörün geleceği ‘Gayrimenkul Zirvesi’nde konuşulacak

Türkiye ekonomisi için stratejik öneme sahip gayrimenkul sektörünün detaylıca konuşulacağı geniş perspektifli bir zirve gerçekleştireceklerini vurgulayan GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, “Birbirinden değerli sektör liderleri, kanaat önderleri, ekonominin nabzını tutan deneyimli yazarlar ve alanında uzman profesyonellerin; yeni fikir, öneri ve çözümlerini paylaşacağı bu zirvede, gayrimenkulün geleceğini konuşacağız” diye konuştu.

‘Gayrimenkul Zirvesi’, Monocle gibi dünya markası haline gelen dergisi, radyosu, mağazaları ve farklı girişimleriyle tanınan yayıncı, reklamcı, trend gurusu Tyler Brule’un ‘Geleceğin Marka Şehirleri’ içerikli konuşmasıyla başlayacak. Brule konuşmasında, “Gelişimini heyecanla takip etiğim şehirlerin başında geliyor” dediği İstanbul’a yönelik görüşlerini de paylaşacak.

‘Gayrimenkulün Genetik Hafızası’

GYODER Başkan Yardımcıları Ersun Bayraktaroğlu, Neşecan Çekici ve Prof. Dr. Gürsel Öngören, ‘Gayrimenkulün Genetik Hafızası’ başlığı altında gerçekleştirecekleri sunumda; Türkiye'nin Gayrimenkul Hafızası Nasıl Çalışıyor?, Gayrimenkulün Geçmişi ile Geleceğin Haritasını Çıkarmak Mümkün mü?, Yarının DNA'sı İçin Dün ve Bugün Bize Ne Anlatıyor?, Sektörün Genetiği Hangi Yönde Değişecek?, Gayrimenkul İçin Kusursuz Gen, Düş mü Gerçek mi? soruları çerçevesinde, Türkiye’de gayrimenkulün tarihsel gelişimine ışık tutulacak.

Sektör beklentileri karşıladı mı?

Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin ve The Land of Legends Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince’nin de aralarında bulunduğu isimler, ‘Gayrimenkul Sektörü ile DNA’nız Uyuştu mu?’ başlıklı oturumda, farklı sektörlerden gayrimenkul sektörüne geçenlerin beklentilerini, sektörün avantajları ve dezavantajlarını tüm yönleriyle değerlendirecek.

Sektörün liderleri ‘Konutun Dinamikleri’ni ele alacak

Öğleden sonraki açılış konuşmasını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yapacağı zirvenin ikinci oturumu, gayrimenkul sektöründe öne çıkan isimlerin katılımıyla gerçekleşecek. ‘Konutun Dinamikleri’ başlıklı oturumda, Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı A. Nazmi Durbakayım, SİNPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, NEF İcra Kurulu Başkanı Erden Timur ve DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz; sektörün son durumu, yeni yönetmeliğin sektöre neler getirdiği, İstanbul’un konut ihtiyacına genel bakış, uygun fiyatlı konutların inşası ve yabancıya konut satışı konularını tüm detaylarıyla ele alacak.

Gayrimenkulde çağı nasıl yakalarız?

‘Gayrimenkulde Tercihlerin DNA’sı Değişiyor mu?’ başlıklı üçüncü oturumda ise DDG Yönetim Kurulu Başkanı Bryce Turner, I-AM Türkiye Kurucu Ortağı Emre Kuzlu, Galatasaray Üniversitesi Fransız Anadolu Araştırma Enstitüsü Öğretim Üyesi Sosyolog Dr. Jean-François Pérouse, KPMG Türkiye Şirket Ortağı İsmail Önder Ünal, Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç, Akademetre Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halil İbrahim Zeytin; trendler, yeni kuşağın beklentileri ve geleceğin şehirleri konularını mercek altına alacak. Bu oturumda ayrıca, gayrimenkulün de içinde olduğu birçok sektörü direkt etkileyeceği, temelleri internet ve mobil iletişime dayanan yeni nesil Blockhain ve Proptech uygulamaları konuşulacak.

Ekonomi yazarları, gayrimenkulü farklı bakış açılarıyla ele alacak

Zirvenin dördüncü ve son oturumu, deneyimli ekonomi yazarlarının katılımıyla ‘Gayrimenkulün Ekonomisi ve Finansmanı’ başlığı altında yapılacak. Hürriyet Gazetesi Yazarı Vahap Munyar, Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü ve Köşe Yazarı Şeref Oğuz, Habertürk Gazetesi Yazarı Abdurrahman Yıldırım, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Köşe Yazarı Hakan Güldağ; sektörün Türkiye ekonomisine katkısı, geleceğe yönelik beklentiler ve sürdürülebilir bir sektör için yol haritası gibi konuları farklı bakış açılarıyla yorumlayacak.

Zirvede talk show: ‘Kaan Sekban Saçmalar’

Gayrimenkul Zirvesi, Kaan Sekban’ın gerçekleştireceği ‘Kaan Sekban Saçmalar’ başlıklı talk show ile sona erecek. On yıllık kurumsal iş hayatını bırakıp yurtdışında oyunculuk eğitimi alan ve ardından çok satanlar listesine giren ‘Tebrikler Kovuldunuz’ kitabını yazan Sekban, zirvede, kendine has üslubuyla beyaz yaka hikayelerini anlatacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/16-gayrimenkul-zirvesi_164725.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!