Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

18. Kalite Kongresi'nin Teması 'Sürdürülebilirlik'

Kalite Kongresi, 18. yılında dünyanın en önemli isimleri ile yönetim dünyasını bir araya getirmeye hazırlanıyor. Bu yıl, Finlandiya eski Başbakanı Esko Tapani Aho, Dr. Bülent Başol ve Peter Senge’yi ağırlayacak. Esko Tapani Aho, 17 Kasım sabahında 'Yenilikçilik, Büyüme ve Sürdürülebilir Kalkınma' başlığında küresel durgunluktan çıkışta Avrupa’nın

yapi.com.tr

Toplantılar

18. Kalite Kongresi'nin Teması 'Sürdürülebilirlik'
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 16 Kasım 2009 09:00
BİTİŞ TARİHİ: 18 Kasım 2009 18:00
YER: Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Harbiye, İstanbul
DÜZENLEYEN: KalDer
DİĞER BİLGİLER: T: (216) 518 42 84 E: kalder@kalder.org
+ Ajandama Ekle

KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Kaylan, her sene etkileyici konuşmacılarıyla ve tartışmalarıyla iz bırakan, Türkiye’nin en güçlü platformlarından Kalite Kongresi’nin 18.sinin ana temasının 'Sürdürülebilir Topluma Dönüşüm- Yeni İş Yapma Biçimleri' olduğunu söyledi. Ekonomik durgunluk ve iklim değişikliğinin toplumun sürdürülebilirliğini tarih boyunca olmadığı kadar tehdit ettiğini ifade eden Kaylan, “Bu küresel soruna ancak küresel düzlemde, uluslararası kuruluşlar, ulus devletler, sivil toplum örgütleri, sorumlu kurumlar ve bireyler olarak ortak çözümler üretebiliriz. Tüm kurumlar için sistemli ve bütünsel yaklaşımlarla kalıcı başarılar yaratma özgörevi ile KalDer, kısa ve orta vadede beklenebilecek dönüşümleri tetikleyecek paradigma değişikliklerini, oluşacak kurallar sistemini anlamamızı ve olası değişimlerin kuruluşlar ve bireyler üzerindeki etkilerini öngörebilmemizi sağlayacak yaklaşımları 18. Kalite Kongresi’nde tartışmaya açıyoruz” dedi.

KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza KaylanKalite Kongresi, 18. yılında dünyanın en önemli isimleri ile yönetim dünyasını bir araya getirmeye hazırlanıyor. Bu yıl etkinlik, Finlandiya eski Başbakanı Esko Tapani Aho, Dr. Bülent Başol ve Peter Senge’yi ağırlayacak. Esko Tapani Aho, 17 Kasım sabahında 'Yenilikçilik, Büyüme ve Sürdürülebilir Kalkınma' başlığında küresel durgunluktan çıkışta Avrupa’nın önündeki zorlukları ve fırsatları anlatacak. Esko Tapani Aho kendi adıyla anılan 'Yenilikçi Bir Avrupa Yaratmak' adlı çalışmanın başkanı olarak tanınıyor. Bu çalışma, AB ve üye ülkelerin ARGE ve yenilikçilik kapasitelerini artırmak için öneriler sunuyor. 16 Kasım sabahında öğrenen organizasyonlar ve sistem dinamiği alanının öncülerinden Peter Senge, kongreye video konferans ile katılarak sürdürülebilir gelişme konusundaki düşüncülerini kendi birikimleri doğrultusunda paylaşacak. 18 Kasım sabahında ise yarı iletken üretimi ve güneş pilleri alanında 100’den fazla patent sahibi olan ve teknolojiye katkıları ile NASA’dan yenilikçilik ödülü alan Dr. Bülent Başol aramızda olacak. Ardından bu yıl 17.si düzenlenen 'Ulusal Kalite Ödülleri'ni kazanan kuruluşların başarıları  alkışlanacak.

Kongre bu yıl toplam 20 paralel oturum, 4 özel oturum, yaklaşık 100 konuşmacı, 9 çalıştay ve 4 geniş katılımlı çalıştay ile gerçekleşecek.

Ulusal Kalite Ödülü

Kalite Kongresi, her yıl olduğu gibi Ulusal Kalite Ödülü Töreni ile sona erecek. Bu yıl Ulusal Kalite Ödüllerine 4’ü kamu kategorisinde olmak üzere toplam 7 kuruluş başvuruda bulundu. Kamu sektörü eğitim kategorisinde Bursa Tophane Anadolu Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi başarı ödülü, Antalya Ayten Çağıran Anaokulu Ulusal Kalite Büyük Ödülü'nü, sağlık kategorisinde ise Özel Kadıköy Şifa Hastanesi Ulusal Kalite Büyük Ödülü'nü aldı. Doç. Dr. Mustafa Kalemli Tavşanlı Devlet Hastanesi, dört yıldız yetkinlik belgesi aldı. İşletmeler Kategorisi ve Mükemmellikte Süreklilik ödüllerine başvuruların sonuçları, törende açıklanacak.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/18-kalite-kongresinin-temasi-surdurulebilirlik_74345.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!