Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

3 Boyutlu Baskı Teknolojileri Fuarı

Demos Fuarcılık tarafından Türkiye'de ilk kez düzenlenen "3D PRINT EXPO TURKEY" fuarı, 12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek.

yapi.com.tr

Fuarlar

3 Boyutlu Baskı Teknolojileri Fuarı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 12 Şubat 2015
BİTİŞ TARİHİ: 15 Şubat 2015
YER: İstanbul Fuar Merkezi
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Demos Fuarcılık

WEB ADRESİ:

www.demosfuar.com.tr

+ Ajandama Ekle

1980’li yıllarda temelleri atılan 3D baskı teknolojisi, 2000'li yıllardan itibaren ulaşılabilir hale geldi. Varolan her nesneyi bir çeşit ’klonlama’ özelliğine sahip olan bu teknoloji, bilim adamları tarafından zamanla geliştirilerek 21. yüzyılın en iyi icatlarından biri oldu.

3D yazıcılarda üçboyutlu baskı teknolojileri; makine üretimi, otomotiv sanayi, yapı işleri, aksesuar ve ayakkabı tasarımı, endüstriyel ve mimari tasarım, eğitim, bilimsel çalışmalar, tıp sektörü vb. birçok alanda kullanılıyor.

3D yazıcı teknolojisi yüksek maliyetli olsa da artık evlerimize kadar girmeye başladı. İlerleyen dönemlerde hayatımızı oldukça kolaylaştıracak bu teknoloji ile kaybettiğimiz bir eşyamızı, beğendiğimiz bir ayakkabıyı, hayal ettiğimiz her şeyi bu sayede oturduğumuz yerden üretebilir hale geliyoruz.

Özellikle makine ve otomotiv sanayisine hitap eden 3D PRINT EXPO, endüstrinin hareket kaynağı ROLLEXPO RULMAN VE MAKİNA AKSAMLARI FUARI ile aynı anda aynı alanda gerçekleşiyor. Fuarın; makine üreticilerinin, otomotiv imalat ve yan sanayicilerinin yanı sıra mimar ve inşaat mühendislerinin de ilgisini çekmesi bekleniyor.

12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 3D PRINT EXPO TURKEY'nin yanı sıra 4. İskele Kalıp Fuarı, Rollexpo Turkey ve Rental Expo Turkey fuarları da eşzamanlı olarak gerçekleşecek.

ETİKETLER: 3D yazıcı
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/3-boyutlu-baski-teknolojileri-fuari_127296.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!