Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Bakılan Görülen Kadar
BÖLÜM SPONSORU

"7"

Nişantaşı C.A.M Galeri, 7 Ekim'de yedi sanatçının katılımıyla "7" başlıklı bir sergi açıyor. Sanatlarını fotoğraf aracılığı ile aktarmayı tercih eden, çağdaş sanatın önemli isimlerini kapsayan ve ilk kez bir araya gelen bu grup Ahmet Elhan, Arif Aşçı, Kezban Arca Batıbeki, Murat Germen, Fatma Tülin, Mehmet Kısmet ve Sıtkı Kösemen'den oluşuyor.

yapi.com.tr

Sergiler

"7" Murat Germen
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 7 Ekim 2010
BİTİŞ TARİHİ: 31 Ekim 2010
YER: C.A.M Galeri, Nişantaşı - İstanbul
DÜZENLEYEN: Contemporary Art Marketing Galeri
DİĞER BİLGİLER: A: C.A.M Galeri Abdi İpekçi Cad. Altın Sok. No:2 K: 3 D:13 Nişantaşı - İstanbul T: (212) 248 81 49
+ Ajandama Ekle

işantaşı C.A.M Galeri, 7 Ekim’de yedi sanatçının katılımıyla “7” başlıklı bir sergi açıyor. Sanatlarını fotoğraf aracılığı ile aktarmayı tercih eden, çağdaş sanatın önemli isimlerini kapsayan ve ilk kez bir araya gelen bu grup Ahmet Elhan, Arif Aşçı, Kezban Arca Batıbeki, Murat Germen, Fatma Tülin, Mehmet Kısmet ve Sıtkı Kösemen’den oluşuyor.

Murat Germen, C.A.M. Galeri’de açılacak “7” adlı grup sergisinde sergileyeceği iki bağımsız işinde olağanlıklar üzerinden olağandışılıklara dikkat çekmeye çalışırken, “cansız” heykelleri kullanarak “canlı” bir aktarıma ulaşmayı amaçlıyor.

Ahmet Elhan ise sergide, fotoğrafın ontolojisi ve perspektivizm ile ilgili işler sergiliyor. Kabul edilen perspektif tek bir insan gözüne göre düşünülürken, burada bir sağ bir sol göz kullanılıyor ve karşıt kutupların birbiriyle var olması, diğersiz var olamama durumlarının fotoğrafı ortaya çıkartıyor.

Kezban Arca Batıbeki’nin hemen her çalışmasında yer alan nostalji öğeleri, foto-romanlar, plaklar, dergiler, biblolar, ışıltılı giysiler, alt kültür, klişe, kitsch ve pop kavramları, yapıtlarının içeriğindeki düşünsel ve eleştirel derinliğin simgeleri olarak bu sergide de yer alıyorlar.

Arif Aşçı sergide yer alan fotoğraflarını “bütün gördüklerimiz kendi iç aynamızın yansımalarından ibarettir. Bu ayna, bir anda gerçeği gerçeküstüne dönüştürebilir” cümlesiyle anlatıyor.

Mehmet Kısmet ise fotoğraflarında sessizliği, önü kapalı bir gerçeklik duygusunu ve yüzyıllık yalnızlığı barındıran imgeleri izleyiciye aktarıyor.

Sıtkı Kösemen “invisible” serisinden seçtiği fotoğraflarda “resimlerdeki imgeler ve nesnelerle baş başa kaldığınızda, günlük yaşamınızda görmeyi istediğiniz, istemediğiniz, içinde yaşadığınız, yaşamak zorunda olduğunuz siyasal, ekonomik, kültürel koşullarda, kabul edilen veya edilmeyen bazı olguları görebilir ve bunların gerçekleri yeterince yansıtmadığını görüp küçümseyebilir, hatta onları görmezden gelebilirsiniz” mesajını veriyor.

Fatma Tülin fotoğraflarına, ressamın bakış biçimi ile yaklaşıyor: “Yıllar boyunca gelişen, değişen ve aynı kalan bir bakış bu; bir kavram, bir kurgu, belirli tarz bir algılama… Daha çok dikey olarak tanımlanabilecek, dibine, derinine inen, “tek” olanı didikleyen, çevreden yalıtan bir var ediş biçimi… Örneğin doğal nesneler, “saplantı çekirdeği”nden zencefile uzanan… Aynı bakış açısını bu kez farklı bir ifade aracıyla, fotoğraf aracılığıyla yansıtmak isteyen sanatçı; yani bakan kişi aynı, bakış biçimi aynı, konu birliği öyle, farklı olan sadece “medium” – bu da sonucu farklı ve aynı kılmaya yetiyor gibi.”

“7” başlıklı karma sergi, 7 – 31 Ekim 2010 tarihleri arasında Nişantaşı C.A.M Galeri’de izlenebilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/7_82699.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!