Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Adalar'da Sürdürülebilir Ulaşım Çalıştayı

WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler, sorunlara çözüm bulmak amacıyla gerçekleştirdikleri ‘Adalar’da Sürdürülebilir Ulaşım’ çalıştayını 16 Haziran tarihinde gerçekleştiriyor.

yapı.com.tr

Toplantılar

Adalar'da Sürdürülebilir Ulaşım Çalıştayı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 16 Haziran 2016
YER: Büyük Anadolu Kulübü, Büyükada
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler

+ Ajandama Ekle

Adalar; kendine özgü doğası, tarihi ve kültürel yapısı ile İstanbul’un en önemli değerlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Son yıllarda çeşitli mecralarda da yer aldığı üzere yayalar, bisikletliler, faytonlar ve giderek artan elektrikli bisiklet ve motosikletlerin dar bir alana sıkışması sonucunda Adalar’da çeşitli sorunlar yaşanmaktadır. Belli bir düzenlemeye sahip olmayan bu ulaşım türleri, Ada halkının yaşam kalitesini düşürmekte, turizmi olumsuz etkilemektedir. Adalar Kent Konseyi’nin bu sorunlara çözüm bulmak amacıyla gerçekleştirdikleri talep doğrultusunda, WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler, ‘Adalar’da Sürdürülebilir Ulaşım’ çalıştayını gerçekleştiriyor.

30 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirilen Halk Katılım Toplantısı’nın neticesinde Adalar’da ulaşım konusunda öne çıkan başlıklar güvenlik, konfor, deniz ulaşımı, yayalar, bisikletliler, faytonlar, elektrikli ve motorlu araçlar, yönetim, turizm olarak belirlendi.  16 Haziran tarihinde düzenlenecek çalıştayın ilk bölümünde katılımcılardan bu başlıkları önceliklerine göre değerlendirmeleri istenecek. Devamında da gruplar halinde her bir başlıktaki en önemli üç sorunu belirlemeleri ve bunlara yönelik çözüm önerileri geliştirmeleri beklenecek. Günün sonunda her grup, kendi masasında çıkan çözüm önerilerini diğer katılımcılara sunacak. Toplanan öneriler, bir raporda toplanarak Adalar Kent Konseyi’ne sunulacak.

Dokuz adadan oluşan Adalar’ın sürdürülebilir ulaşım sorunlarının masaya yatırılıp çözüm önerilerinin geliştirileceği çalıştaya katılımını teyit edenler arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarından yetkililer de yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/adalarda-surdurulebilir-ulasim-calistayi_145175.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!