Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Adı Konmamış"

Nazan Azeri, giysileri/örtüleri anlam bozumuna uğratarak, örterek/karalayarak, çıkararak, sürükleyerek, ağaçlara asarak örtünün altındaki mevcut sembolik düzenin ardında olanın izini sürdüğü "Adı Konmamış" başlığı altındaki sergisi ile 22 Ekim-27 Kasım 2010 tarihleri arasında Galeri CDA Projects'te olacak.

yapi.com.tr

Sergiler

"Adı  Konmamış"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 22 Ekim 2010
BİTİŞ TARİHİ: 27 Kasım 2010
YER: CDA Projects, Beyoğlu - İstanbul
DÜZENLEYEN: CDA Projects
DİĞER BİLGİLER: A: İstiklal Cad. No:163 Mısır Apt. Kat:2 D:5, Beyoğlu - İstanbul T: (212) 251 12 14 (212) 251 12 74 gokhanb@cda-projects.com
+ Ajandama Ekle

B>
Nazan Azeri "Adı Konmamış" başlığı altındaki son çalışmaları ile Galeri CDA Projects'te olacak.

Nazan Azeri çocukların ilk çizdiği resimlerde yer alan evleri heykellere dönüştürerek, sanki her an kaldırılıp düzeltilmeyi bekleyen tepetaklak olmuş minik evlerden oluşan yerleştirmesi, videosu, resimleri, üzeri karalanmış fotoğrafları ve karalamalardan oluşturduğu desenleri ile disiplinler arasında dolaşan bir sergi gerçekleştiriyor.

Azeri, giysileri/örtüleri anlam bozumuna uğratarak, örterek/karalayarak, çıkararak, sürükleyerek, ağaçlara asarak örtünün altındaki mevcut sembolik düzenin ardında olanın izini sürüyor. Fotoğraf ve desenlerle oluşturduğu karalamalar geleneksel yazı resimlerlerdeki dinsel sembolik dili anlam bozumuna uğratıp arkasındaki "boşluk"la bizi yüzleştiren sanatçının “kadın”ı, sembolik düzenin içinde bir peçe, leke, bir boşluk, bir kayıp olarak göründüğünde görünürlük kazanabiliyor.

Azeri’nin “Adı Konmamış” sergisi, 22 Ekim – 27 Kasım 2010 tarihleri arasında, Salı’dan Cuma’ya 10:00 – 19:30, Cumartesi ise 12:00 – 19:00 saatleri arasında izlenebilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/adi-konmamis_82574.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!