Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ankara Sergileri: "Unutmanın Eşiğinde"

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü işbirliğinde gerçekleştirilen Ankara Sergileri, 21 Kasım’da Rüya İğit'in "Unutmanın Eşiğinde" adlı mimari illüstrasyon sergisiyle başlıyor.

yapi.com.tr

Sergiler

Ankara Sergileri: "Unutmanın Eşiğinde"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 21 Kasım 2016
BİTİŞ TARİHİ: 27 Kasım 2016
YER: Mimarlar Odası Sergi Salonu
ŞEHİR: Ankara
DÜZENLEYEN:

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü işbirliğiyle

+ Ajandama Ekle

Kentin belleğinin silinmesine karşı mücadeleye devam eden Mimarlar Odası Ankara Şubesi, bu kapsamda Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü işbirliğiyle Erken Cumhuriyet Dönemi ve onu izleyen modern mimarlık döneminin yapılarını "henüz vakit varken" çizgiyle yaşatabilmek için "Ankara Sergileri"ni hayata geçiriyor.

Sergilenen çizimler arasında; Ulus, Kızılay, Emek, Bahçelievler, Kavaklıdere gibi birçok semtin belleğini oluşturan yapılar yer alıyor.
 
Ankara Sergileri’nin açılışı, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencisi Rüya İğit'in "Unutmanın Eşiğinde" adlı mimari illüstrasyon sergisiyle yapılacak.

Sergi, 21 Kasım Pazartesi günü saat 18.00’de Mimarlar Odası Sergi Salonu’da açılacak ve 27 Kasım'a kadar ziyaret edilebilecek.

Rüya İğit hakkında:
1993 yılında Trabzon’da doğdu. İlköğretimi Ankara, orta öğretimi Samsun’da tamamladıktan sonra 2008-2012 yılları arasında Samsun Güzel Sanatlar Lisesi, Resim Bölümü’nde öğrenimini tamamladı. Halen 2012 yılında başladığı Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde lisans eğitimini sürdürüyor.
 
Sergileri
25 Ekim 2015 - Başkent Üniversitesi, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sergi Salonu, Eskiz Sergisi
27 Şubat 2016 - Tilki, Ankara Sergisi

 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/ankara-sergileri-unutmanin-esiginde_151999.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!