Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Arazi Yönetimi Sempozyumu

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, meslek insanlarının önemli bir bölümünün uğraştığı, ama en az tartışmaların yaşandığı arsa düzenlemeleri konularında bir tartışma ve değerlendirme ortamının yaratılması amacıyla 15-17 Kasım 2012 tarihlerinde İstanbul’da İstanbul’da "Arazi Yönetimi Sempozyumu"nu gerçekleştirilecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

Arazi Yönetimi Sempozyumu
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 15 Kasım 2012 09:00
BİTİŞ TARİHİ: 17 Kasım 2012 18:00
YER: Petrol-İş Sendikası, Üsküdar
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi

DİĞER BİLGİLER:

A: TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 19 Mayıs Mahallesi Samanyolu Sok. Onur Apt. No:106 Kat:2 D:2 34360 Şişli/İstanbul
E: istanbul@hkmo.org.tr
F: (0212) 232 94 28

+ Ajandama Ekle

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, meslek insanlarının önemli bir bölümünün uğraştığı, ama en az tartışmaların yaşandığı arsa düzenlemeleri başta olmak üzere, kentsel dönüşüm, 2B ve yabancılara mülk satışı konularında bir tartışma ve değerlendirme ortamının yaratılması amacıyla 15-17 Kasım 2012 tarihlerinde İstanbul’da "Arazi Yönetimi Sempozyumu"nu gerçekleştirilecek.

Mekanda var olan düzeni tespit edici ve düzenleyici faaliyetler, son yıllarda "Arazi Yönetimi" başlığı altında toplanıyor. Arazi Yönetimi, kadastro, taşınmaz mülkiyeti ve tüzesi, orman kadastrosu ve 2B, şehircilik, arsa düzenlemeleri (imar planı uygulamaları), arazi düzenlemeleri (kırsal gelişim planlaması ve arazi toplulaştırması), taşınmaz değerlemesi, kamulaştırma alt konularını kapsıyor.

Bu konular başta siyaset kurumu olmak üzere, hukukun ve önemli kamu kurumlarının ilgi alanında yer alıyor. Harita ve Kadastro Mühendislerinin yüzde 60-70’inin de bu alanlarda faaliyet gösterdiği biliniyor. Konunun önemi nedeniyle HKMO, söz konusu sempozyumu sonuçlar, bilgi ve belge üreten bir sempozyum olarak tasarladı.

Sempozyum kapsamında yer alan konuların, uzmanlar tarafından ele alınması, derinlemesine tartışılması, mesleğin ve meslektaşların, ilgililerin aydınlatması amaçlanıyor.

Sempozyum, kendisini 4 ana başlıkla sınırlandırıyor:

  • Arsa Düzenlemeleri,
  • Kentsel Dönüşüm,
  • 2B,
  • Yabancılara Mülk Satışı.

Sempozyumda tematik sunuşların, çağrılı bildirilerin yanı sıra, birikimlerini ve çalışmalarını katılımcılarla paylaşmak isteyen uzmanların, bilim insanlarının bildirilerine de yer verilecek. Bildiri ile katılmak isteyenlerin "400 sözcük, 12 Punto, Times New Roman, A4, Anahtar Terimler" kapsamında bildiri özetlerini 24 Ağustos.2012 tarihine kadar TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'ne (faks, e-posta, normal posta yoluyla) göndermeleri gerekiyor.

Bildiri özetlerinin aşağıdaki başlıklarından birisiyle ilişkili olması, sempozyum amaçları açısından önemseniyor:

  • Kentsel Dönüşüm: hukuksal boyut, sosyolojik boyut ve katılım, ekonomik boyut, planlama, dağıtım modelleri, örnek uygulamalar, konut sorunu ve barınma.
  • 2B: orman kadastrosu, planlama, bedel tespiti.
  • Yabancılara Mülk Satışı: siyasal boyut, karşılıklılık ilkesi, uluslararası boyut.
  • Arsa Düzenlemesi: hukuksal sorunlar, uygulama boyutu, yeni model (eşdeğerlik).

Bildiri özetleri 07 Eylül 2012 tarihine kadar değerlendirilecek; sonuçlar ise özet gönderenlere bildirilecek.

Sempozyuma katılım ücretsizdir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/arazi-yonetimi-sempozyumu_101112.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!