Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Archiprix - Türkiye 2011 Ödül Töreni, Kolokyumu ve Sergisi

16. Archiprix – Türkiye yarışmasının ödülleri, Hollanda Büyükelçisi Jan-Paul Dirkse'nin katılımıyla, 18 Kasım 2011 günü Ankara CerMODERN’de gerçekleşecek törenle sahiplerine takdim edilecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

Archiprix - Türkiye 2011 Ödül Töreni, Kolokyumu ve Sergisi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 18 Kasım 2011
YER: Cer Modern,Ankara
DÜZENLEYEN: Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle, ÇimSA ana sponsorluğunda
DİĞER BİLGİLER: A: Cer Modern, Altınsoy Cad. No:3 Sıhhiye, Ankara info@archiprixturkiye.org info@sevkivanlimimarlikvakfi.org.tr
+ Ajandama Ekle

16. Archiprix – Türkiye yarışmasının ödülleri, Hollanda Büyükelçisi Jan-Paul Dirkse'nin katılımıyla, 18 Kasım 2011 günü Ankara CerMODERN’de gerçekleşecek törenle sahiplerine takdim edilecek.

Türkiye’de, mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere, Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle 1996 yılından beri düzenlenmekte olan yarışmaya, bu yıl 24 üniversiteden 119 proje katıldı.

2000 yılından bu yana programın ana sponsorluğunu üstlenen ÇimSA’nın birincilik ödülü olarak "ÇimSA Beyaz Çimento Ödülü” ve "ÇimSA Sürdürülebilirlik Özel Ödülü" verdiği; ‘Hollanda Türkiye Resmi İlişkilerinin Başlamasının 400. Yıldönümü’ vesilesiyle Hollanda Büyükelçiliğinin de desteklediği yarışmanın jürisinde bu yıl; Ziya Tanalı, Kenan Güvenç, Özcan Uygur ve Özdihan Gökçe’nin yanı sıra, dünyanın önde gelen mimarlık ekiplerinden MVRDV’nin ortaklarından Jacob van Rijs de görev aldı.

Türkiye’deki tüm mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak, yapıcı bir rekabet ortamı yaratmayı ve mimar adaylarının ufkunu genişletmeyi hedefleyen Archiprix-Türkiye yarışması, Hollanda kökenli bir organizasyon. Bu yıl Hollandalı jüri üyesi Jacob van Rijs’in katılımına ek olarak, Hollanda’daki Archiprix yarışmasını kazanan 4 yeni mezun mimar ile 2010, 2009 ve 2008 yarışmalarında ödül kazanan 3 genç Türk mimarın katıldığı bir Kapadokya Atölyesi düzenlendi. Teması, “Mimarlıkta Geçici Mekanlar – Erozyon” olarak belirlenen atölye çalışmasının moderatörlüğünü, Lale Özgenel (ODTÜ) ve Hüseyin Kahvecioğlu (İTÜ) üstlendi. Ev sahipliğini “Argos in Cappadocia” otelinin yapacağı atölye çalışmasının sonuçları da, Archiprix 2011 sergisi ile birlikte, 18 Kasım günü Ankara’da sunulacak.


Program

15:30 - 16:45  Konferans, Jacob van Rijs 

16:45 - 18:00
  Kolokyum

18:00 - 18:20  Ödül Töreni

18:20 - 20:00  Sergi Açılışı ve Kokteyl

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/archiprix---turkiye-2011-odul-toreni-kolokyumu-ve-sergisi_89667.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!